Sektorkolejowy » Wypadek na przejeździe kolejowym w Ruszowie [WIDEO]

Wypadek na przejeździe kolejowym w Ruszowie [WIDEO]

pzez Adrian

Okoliczności zdarzenia na trasie pomiędzy Jagodzinem a Ruszowem

Do zdarzenia, w którym uczestniczył pasażerski szynobus Kolei Lubuskich (trasa Zielona Góra – Węgliniec) oraz dwa samochody ciężarowe doszło 9 marca 2022 roku o godzinie 520 w miejscowości Ruszów (powiat zgorzelecki, droga wojewódzka nr 296). Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dowódcę zastępu PSP w Zgorzelcu samochody ciężarowe zatrzymały się na przejeździe kolejowym. Następnie, podczas gdy szynobus zbliżał się do skrzyżowania, jeden z kierowców samochodów ciężarowych ruszył wprost pod niego.

Szczegóły zdarzenia w Ruszowie

Na miejscu kolizji pracowały następujące służby:

  • policja
  • zespół ratownictwa medycznego
  • OSP Jagodzin
  • 2 x JRG Zgorzelec
  • OSP Ruszów

Okazało się, że kierowca samochodu ciężarowego marki DAF to 44-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego, który nie ustąpił przejazdu prawidłowo jadącemu szynobusowi, co spowodowało zdarzenie. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostało również drugie auto ciężarowe, które czekało przed przejazdem. Wszyscy kierowcy, którzy brali udział w zdarzeniu, byli trzeźwi.

Jak informuje oficer prasowa KPP w Zgorzelcu, kierowca DAF-a wtargnął na przejazd kolejowy i zatrzymał się na nim, podczas gdy na sygnalizacji świetlnej świeciło czerwone światło. Kierowca samochodu ciężarowego marki Scania zatrzymał się przed przejazdem kolejowym.

Autor: Damian Malesza
Fot. Janusz Wilk

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz