Sektorkolejowy » Koleje Dolnośląskie wspierają obywateli Ukrainy

Koleje Dolnośląskie wspierają obywateli Ukrainy

pzez Damian

Regularne wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Koleje Dolnośląskie S.A. poinformowały, że do dnia 9 marca 2022 roku z biletów zerowych przewoźnika na terenie województwa dolnośląskiego skorzystało już około 20 tys. Ukraińców oraz Ukrainek. To efekt inicjatywy Kolei Dolnośląskich oraz samorządu województwa dolnośląskiego.

„Cieszę się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Staramy się pomagać obywatelom Ukrainy w codziennym funkcjonowaniu tutaj, na Dolnym Śląsku. Od początku trwającej na Ukrainie wojny każdego dnia podejmujemy decyzje i inicjatywy, które mają na celu zarówno pomaganie tym, którzy przybyli na Dolny Śląsk uciekając przed wojną, jak i tym którzy zostali na Ukrainie, aby bronić swojej ojczyzny. Dolny Śląsk razem z Kolejami Dolnośląskimi wspierają Ukrainę” – powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Warto dodać, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego wraz z Zarządem Kolei Dolnośląskich zadecydował, o tym, żeby wprowadzić darmowe bilety na przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich już w pierwszych dniach konfliktu na terenie Ukrainy.

Więcej działań na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy

Działania Kolei Dolnośląskich, które mają na celu pomoc uchodźcom z terenów Ukrainy to m.in.:

  • zorganizowanie dwóch pociągów humanitarnych z Przemyśla na Dolny Śląsk
  • uruchomienie dwóch kolejnych pociągów humanitarnych
  • zorganizowanie „Pociągu do Kultury” we współpracy z DB Regio, który łącznie miał przewieźć z Wrocławia do Berlina około 1000 uchodźców
  • we współpracy z DB Regio przekształcenie „Pociągu do Kultury” na pociąg ewakuacyjny, ponadto pociągi, które kursują pomiędzy Wrocławiem a Berlinem od 9 marca 2022 roku do 14 marca 2022 roku, będą codziennie realizowały przejazdy po godzinie 1700 (wyjątek stanowi piątek 11 marca 2022 roku, kiedy to pociąg ewakuacyjny pojedzie na relacji Kraków – Berlin)

O humanitarnym pociągu Kolei Dolnośląskich pisaliśmy w artykule Koleje Dolnośląskie wysłały pociąg do Przemyśla – w drodze powrotnej zabrał uchodźców.

Autor: Damian Malesza
Fot. KD

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz