Sektorkolejowy » Wodorową lokomotywą Pesy z Gdyni na Hel. Producent przekazał kolejne dobre wiadomości

Wodorową lokomotywą Pesy z Gdyni na Hel. Producent przekazał kolejne dobre wiadomości

pzez Damian

Moc atrakcji związanych z pojazdem Pesy wykorzystującym napęd wodorowy ciąg dalszy. Dziś w godzinach popołudniowych wyjątkowa lokomotywa wyruszyła w podróż z Gdyni w kierunku Helu. Poprowadziła skład wagonów Polregio.

Na pokładzie znalazły się ważne osobistości z branży kolejowej i nie tylko. W gronie pasażerów byli również przedstawiciele Sektora Kolejowego. To pierwszy oficjalny kurs wodorowej lokomotywy bydgoskiego producenta pojazdów szynowych. Kilka dni wcześniej obywały się przejazdy testowe. Podróż zakończyła się sukcesem – obyło się bez jakichkolwiek komplikacji. Po tym, jak pociąg z podróżnymi zameldował się w miejscowości Hel, głos zabrał Krzysztof Zdziarski – prezes spółki Pesa Bydgoszcz.

„Witam serdecznie w miejscowości Hel. Myślę, że dzisiaj naszym najistotniejszym wydarzeniem jest przyjechanie tutaj z sukcesem naszym pojazdem wodorowym. Mogę powiedzieć, że jest to dzisiejsza wiadomość dnia, ale nie jedyna […] Pesa przeszła do kolejnego etapu i została poproszona o podpisanie kontraktu rumuńskiego – przechodzimy do kolejnego kroku” – powiedział Krzysztof Zdziarski.

Więcej informacji o przetargu na dostawę pojazdów do Rumunii można znaleźć:

O lokomotywie z napędem wodorowym produkowanej przez Pesę pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz