fbpx
Sektorkolejowy » Ruszył dworzec tymczasowy w Koszalinie

Ruszył dworzec tymczasowy w Koszalinie

pzez Adrian

Już dziś (16.06) obsługa podróżnych została przeniesiona z budynku obecnego dworca w Koszalinie do dworca tymczasowego. Natomiast od poniedziałku (19.06.) nie przejdziemy na perony przez budynek dworca.

Obsługa podróżnych została przeniesiona z obecnego budynku dworca do dworca tymczasowego, który znajduje się w przejściu podziemnym (tunelu) pod Aleją Armii Krajowej. Pasażerowie znajdą w nim poczekalnię oraz kasy biletowe przewoźników PKP Intercity i Polregio. Jeszcze większe zmiany dla podróżnych nastąpią w  poniedziałek – 19 czerwca, wtedy też zmieni się organizacja ruchu na dworcu. Zamknięty zostanie obecny budynek dworca. Pasażerowie, żeby dostać się na perony będą musieli skorzystać ze specjalnie wytyczonej ścieżki przebiegającej przez parking znajdujący się po prawej stronie dworca (stojąc twarzą do dworca), a następnie nasypem kolejowym w kierunku peronów. O nowej organizacji ruchu będą informować specjalne znaki w żółto-czarnym kolorze.

Po poniedziałkowej zmianie organizacji ruchu rozpoczną się pierwsze prace rozbiórkowe budynku dworca od strony peronów. Po ich zakończeniu, w  miejscu rozebranej części, zostanie ustawiony specjalny kontener („rękaw”) łączący dojście na perony po prawej stronie dworca z tunelem na perony. Po finalizacji prac nastąpi druga zmiana organizacji ruchu, która jest planowana na 23 czerwca. Droga dojścia na perony będzie przebiegała przez parking po prawej stronie dworca, a następnie przez „rękaw” i dotychczasowy tunel.

Otwarcie dworca tymczasowego oraz zmiana organizacji ruchu oznacza zamknięcie dotychczasowego budynku. Umożliwi to wykonawcy prac rozszerzenie frontu robót i przystąpienie do rozbiórki dworca.

Inwestycja w Koszalinie rozpoczęła się w marcu bieżącego roku. Rozbiórka i budowa nowego dworca w Koszalinie to koszt około 44 mln złotych. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A. Dokumentację projektową opracowała pracownia TBI Architekci z Gdańska, a wykonawcą prac budowlanych jest Alstal Bydgoszcz. Planowany termin otwarcia nowego dworca w Koszalinie dla podróżnych to koniec 2024 roku.

Źródło: Informacja Prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz