Sektorkolejowy » PKP Intercity ogłasza przetarg na piętrowe pociągi

PKP Intercity ogłasza przetarg na piętrowe pociągi

pzez Patryk

Dostawa 38 siedmiowagonowych składów piętrowych typu push-pull wraz z 45 lokomotywami wielosystemowymi to przedmiot postępowania przetargowego ogłoszonego 13 lipca przez spółkę PKP Intercity. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał również za zadanie świadczenie usług utrzymania technicznego lokomotyw.

Piętrowe składy wagonowe we flocie PKP Intercity

Nowe piętrowe składy, które wzbogacą tabor PKP Intercity, mają mieć zdolność przemieszczania się z prędkością do 200 km/godz. Będą służyć do obsługi połączeń międzyaglomeracyjnych, np. na trasie Warszawa–Łódź, Kraków–Katowice.

Spółka uzupełnia tabor ze względu na prognozowany wzrost zainteresowania pasażerów podróżami koleją. Nowe pociągi w komfortowych warunkach będą mogły przewozić równocześnie kilkuset pasażerów.

Pociągi push-pull tworzy lokomotywa i wagony, z których ostatni może pełnić rolę wagonu sterowniczego. Kiedy pociąg ciągnie lokomotywa, wówczas z niej odbywa się sterowanie składem. Jeśli natomiast lokomotywa pcha skład, sterowanie przejmuje wagon sterowniczy.

Firmy zainteresowane realizacją zamówienia mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 10 sierpnia. W czwartym kwartale tego roku wybrane podmioty zostaną zaproszone do składania ofert cenowych. Wybór dostawcy planowany jest na początek 2022r.

Autor tekstu: Agata Sumara
Źródło artykułu: www.intercity.pl
Źródło zdjęcia: lodz.naszemiasto.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz