Sektorkolejowy » Łódź: Pierwszy z 30 tramwajów Moderus Gamma przeszedł szereg badań homologacyjnych

Łódź: Pierwszy z 30 tramwajów Moderus Gamma przeszedł szereg badań homologacyjnych

pzez Damian

Aktualnie prowadzone są szkolenia dla m.in. instruktorów, motorniczych i mechaników w zakresie obsługi pojazdu. Kolejny tramwaj ma dotrzeć do Łodzi jeszcze w styczniu br. Pozostałe dostawy pojazdów będą realizowane zgodnie z harmonogramem.

„Zakończył się szereg badań homologacyjnych, zweryfikowane zostały tym samym parametry dynamiczne pojazdu, jego wykonanie na zgodność z obowiązującymi przepisami, hałas generowany przez tramwaj czy też poziom emitowanych zakłóceń elektromagnetycznych. Kilkuset stronicowy raport z badań producent jeszcze w 2022 przekazał do Transportowego Dozoru Technicznego. Jednocześnie prowadzone są szkolenia dla instruktorów, motorniczych oraz obsługi technicznej w zakresie prowadzenia pojazdów, wykonywania przeglądów oraz postępowania w  sytuacjach awaryjnych. Szkolenia obejmują szczegółowe zagadnienia z zakresu budowy pojazdów i ich eksploatacji” – poinformowała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich.

Nowoczesny, tramwaj Moderus Gamma LF 06 AC to pojazd w pełni klimatyzowany. Jego pięcioczłonowa konstrukcja, która została zabudowana na czterech wózkach, jest w ponad 80% niskopodłogowa. Wszystkie z nich są napędowe, zamienne między sobą, a dwa skrajne obrotowe. We wnętrzu pojazdu dominują jasne barwy. Pasażerowie dostaną się do niego przez 5 par dwuskrzydłowych drzwi. Tramwaj Moderus Gamma jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Został wyposażony m.in. w  rampę ułatwiającą wjazd wózkom inwalidzkim. Podczas projektowania pojazdu zadbano także o ergonomiczne i komfortowe warunki dla motorniczego. W wydzielonej kabinie znalazł się wygodny fotel pneumatyczny. Elementy sterujące umieszczono w dwóch podłokietnikach. Całkowita długość tramwaju to ponad 32 m.

O tramwajach Moderus Gamma dostarczanych dla MPK Łódź pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. lodz.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz