Sektorkolejowy » Maszynista-przemytnik: Papierosy ukrył w silniku lokomotywy

Maszynista-przemytnik: Papierosy ukrył w silniku lokomotywy

pzez Adrian

Dwóch pracowników kolei w pociągach towarowych ukryło papierosy o wartości rynkowej 12 tys. złotych. Część przemycanego towaru schowana była w silniku lokomotywy. Przemytnicy ukarani zostali mandatami w łącznej kwocie 14,7 tys. złotych – poinformował Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola i Służby Celno-Skarbowej odkryli papierosy w trakcie kontroli dwóch składów towarowych relacji Brześć – Małaszewicze. Maszynista jednego ze składów ukrył je w silniku lokomotywy.

480 paczek papierosów zatopionych było w oleju silnikowym. Maszynista przyznał się do próby przemytu. Pracownik kolei został ukarany mandatem w kwocie 9 tys. złotych.

Z kolei kolejarz drugiego taboru ukrył papierosy nad ramą nośną lokomotywy. By dostać się do nielegalnych wyrobów trzeba było wejść pod lokomotywę. 

Kolejny taki przemyt przy granicy z Białorusią

W skrytce było 300 paczek wyrobów z białoruskimi znakami akcyzy. Za próbę przemytu mężczyzna również dostał mandat – 5,7 tys. złotych.

Sprawą maszynistów-przemytników zajął się Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Jak informują funkcjonariusze Straży Granicznej były to kolejne przemyty przechwycone w ostatnich dniach na kolejowym przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Źródło: wydarzenia.interia.pl
Fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz