Sektorkolejowy » 20-latek z Ukrainy przepłynął Bug wpław, zatrzymano go na polskim brzegu

20-latek z Ukrainy przepłynął Bug wpław, zatrzymano go na polskim brzegu

pzez Damian

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadząc działania w ramach międzynarodowej akcji ,,24 BLUE RAD’’ zorganizowanej przez organizację RAILPOL ujęli mężczyznę, który nielegalnie przekroczył granicę państwa z Ukrainy do Polski. Obywatel Ukrainy przepłynął wpław rzekę graniczną Bug. Straż Ochrony Kolei po raz kolejny wzięła udział w 25 edycji akcji ,,24 BLUE RAD’’, jako pełnoprawny członek organizacji RAILPOL – European association of Railway Police Force. Do udziału w tej międzynarodowej akcji SOK zaprosił Straż Graniczną i Policję.

W dniu 24 marca br. w pobliżu mostu kolejowego na szlaku Dorohusk – Granica Państwa funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku ujawnili przypadek nielegalnego przekroczenia granicy RP. Podczas prowadzonej obserwacji terenu przygranicznego zauważyli mężczyznę, który przepłynął wpław rzekę graniczną Bug, został ujęty, gdy był już na polskim brzegu. Ujęty to 20-letni obywatel Ukrainy, nie wymagał opieki lekarskiej, czuł się dobrze. Funkcjonariusze SOK i SG prowadzili wspólne działania w ramach międzynarodowej akcji ,,24 BLUE RAD’’ zorganizowanej przez RAILPOL – European association of Railway Police Force.

Ujęty 20-letni Ukrainiec został przewieziony do Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, gdzie po zakończeniu czynności administracyjnych zostanie przekazany służbom granicznym Ukrainy.

fot. SOK/zdjęcie ilustracyjne

Może Ci się spodobać

2 komentarze

anon 10 kwietnia 2023 - 17:43

Warto być tego świadomym że będąc młodym mężczyzną nie ma sensu liczyć na jakąkolwiek pomoc i współczucie bo dla społeczeństwa jesteśmy tylko zasobem do eksploatacji płacenia podatków na socjal dla samotnych matek a potem zdechnięcia jak śmieć

Odpowiedz
facet 20 kwietnia 2023 - 21:48

Eeee, czy to nie jest otwarte przyznanie się do łamania praw człowieka i traktatów międzynarodowych? Czy w świetle prawa legalne jest zawrócenie uchodźcy na teren działań wojennych i represji politycznych, i to tylko z powodu jego płci?

Odpowiedz

Zostaw komentarz