Sektorkolejowy » Łódź Zarzew – przetarg na nowy przystanek ogłoszony

Łódź Zarzew – przetarg na nowy przystanek ogłoszony

pzez Damian

W Łodzi mieszkańcy i podróżni zyskają dodatkowy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku na łódzkim Zarzewiu. Inwestycja jest realizowana na linii Łódź Widzew – Łódź Chojny z „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” zł. Szacowana wartość ok. 9 mln zł.

Nowy przystanek Łódź Zarzew zlokalizowany będzie pod wiaduktami drogowo-tramwajowymi w ciągu ul. Przybyszewskiego. Nowe perony na linii Łódź Widzew – Łódź Chojny zapewnią sprawne połączenie z komunikacją miejską.

Wysokość peronów pozwoli podróżnym na wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki. Energooszczędne oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Wygodne przesiadki z pociągu m. in. na tramwaj zapewnią schody. Perony zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, m. in. przewidziano windy na nowe wiadukty drogowo-tramwajowe. Wybudowany zostanie również parking dla samochodów oraz stojaki dla rowerów.

Inwestycja zrealizowana zostanie w formule „projektuj i buduj”. Prace budowlane zaplanowano w 2024 roku.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz