Sektorkolejowy » Kolejowa Kropla Krwi – już po raz piąty

Kolejowa Kropla Krwi – już po raz piąty

pzez Patryk

24 sierpnia już po raz 5. Urząd Transportu Kolejowego zorganizuje akcję „Kolejowa Kropla Krwi”. Pobór krwi będzie wykonywany w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawionym w pobliżu siedziby UTK przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie. Chętnych do podzielnia się krwią zapraszamy do zarejestrowania się do udziału w akcji przez interaktywny formularz

Krew to bezcenny lek, który nie ma zamiennika, bo dotąd nie wynaleziono jej substytutu. Krwiodawstwo jest więc niezastąpionym systemem leczenia, ale również szlachetną ideą dzielenia się z drugą osobą. To oddawanie cząstki siebie dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących.

Urząd Transportu Kolejowego od 5 lat wspiera ideę honorowego krwiodawstwa poprzez organizację akcji Kolejowa Kropla Krwi. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia. Zorganizowane będzie we współpracy z Kolejarską Służbą Krwi oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

W związku ze stanem epidemii koronawirusa – wzorem roku ubiegłego – pobór krwi odbędzie w ambulansie ustawionym w pobliżu siedziby UTK od godz. 9.00. Autokar ustawiony będzie na parkingu przy Al. Jerozolimskich 134, niedaleko dworca Warszawa Zachodnia.

– Zachęcam do udziału w tegorocznej akcji. W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzebna. Przekazywanie jej jest dowodem ludzkiej solidarności i wrażliwości – przekonuje Ignacy Góra, Prezes UTK. – W 4 edycji akcji krew oddało prawie 40 krwiodawców. Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach zebrano krew, która może uratować życie około 300 osobom. Liczby te pokazują, że nasze zaangażowanie ma sens – dodaje.

Przygotowując się do oddania krwi warto pamiętać o obowiązujących zasadach. Krew może oddać każda dorosła i zdrowa osoba, u której nie wystąpiły żadne przyczyny dyskwalifikujące. Szczegóły znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcą można zostać także po szczepieniu przeciwko COVID-19. W zależności od przyjętej szczepionki, okres ten będzie różny – od 48 godzin po szczepionkach mRNA do 2 tygodni w przypadku pozostałych szczepionek.

– Zapraszamy przedstawicieli sektora kolejowego oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc potrzebującym do uczestnictwa w naszej akcji. Krew jest darem człowieka dla człowieka. Oddając ją ratujemy wiele ludzkich istnień, a dzielenie się nią jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa – zachęca do udziału Prezes Ignacy Góra.

Chętnych do oddania krwi prosimy o zarejestrowanie się przez interaktywny formularz.

Źródło artykułu: www.utk.gov.pl
Źródło zdjęcia: www.utk.gov.pl

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Szymon 28 lipca 2021 - 13:33

Będę na pewno! Świetna inicjatywa Panie Góra!

Odpowiedz

Zostaw komentarz