Sektorkolejowy » MPK Poznań ma nowego prezesa

MPK Poznań ma nowego prezesa

pzez Patryk

W spółce MPK Poznań doszło do zmiany władzy. Nowym prezesem został Krzysztof Dostatni, który na tym stanowisku zastąpił wieloletniego prezesa Wojciecha Tulibackiego. Warty odnotowania jest fakt, że funkcję prezesa miejskiej spółki w Poznaniu pełnił on przez 23 lata. Odchodząc ze spółki, wręczył on prezydentowi Poznania pamiątkową statuetkę.

O tych zmianach było wiadomo już od kilku miesięcy, ponieważ Rada Nadzorcza MPK Poznań wybrała członków nowego zarządu już w kwietniu. W dniu 23 lipca odbyło się zwyczajne Zgromadzenie Wspólników, na którym ostatecznie zatwierdzono zmiany specjalną uchwałą. Oficjalnie nowy prezes MPK Poznań piastuje swoje stanowisko od 24 lipca. Oprócz niego w zarządzie znaleźli się jeszcze Marek Grzybowski, który został wiceprezesem ds. technicznych oraz Jerzy Zalwowski, który został wiceprezesem ds. ekonomiczno-finansowych.

Sentymentalne pożegnanie Wojciecha Tulibackiego

Pożegnanie Wojciecha Tulibackiego było bardzo sentymentalne. Nie może to dziwić w obliczu faktu, że piastował on swoją funkcję przez ponad dwie dekady. W trakcie ostatniego dnia swojej prezesury, wręczył on prezydentowi Poznania “złotą wajchę”, czyli pamiątkową statuetkę. Jest to nagroda, którą Jacek Jaśkowiak otrzymał za pomoc i wsparcie w prezentowaniu osiągnięć spółki na arenie ogólnopolskiej. Statuetka została przyznana przez Kapitułę jeszcze w 2020 roku, ale ze względu na okres pandemiczny, nie można było jej wręczyć w pierwotnym terminie. Wojciech Tulibacki w spółce MPK Poznań spędził łącznie 44 lata.

Kim jest nowy prezes spółki?

Nowym prezesem MPK Poznań został Krzysztof Dostatni. Od dwudziestu lat pracuje w MPK Poznań, a praca stała się jednocześnie jego hobby. Przez dwie ostatnie dekady przeszedł praktycznie wszystkie szczeble zawodowej kariery w spółce, co będzie bardzo pomocne w zarządzaniu całą strukturą. Pracował między innymi w działach Inżynierii Ruchu oraz w jego Nadzorze. Od maja 2020 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych. W swoich kwalifikacjach posiada również uprawnienia do prowadzenia taboru tramwajowego. Wierzymy, że kadencja nowego prezesa będzie równie udana, jak jego poprzednika i wprowadzi on spółkę na jeszcze wyższy poziom.

Źródło artykułu: gloswielkopolski.pl
Źródło zdjęcia: gloswielkopolski.pl
Autor tekstu: Łukasz Głębocki

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz