Sektorkolejowy » Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

pzez Damian

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce 18 października 2023 roku stacji kolejowej Antonin, gdzie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Ostrowa Wielkopolskiego stanęli w obliczu wyjątkowo trudnej sytuacji. Dzięki odważnym działaniom i determinacji udaremnili próbą samobójstwa. Uratowana kobieta przebywa pod specjalistyczną opieką.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce na torowisku w stacji kolejowej Antonin. Kilka minut po godzinie 21 dyspozytor Zakładu Linii Kolejowych poinformował dyżurnego zmiany Posterunku SOK w Ostrowie Wielkopolskim, że skład pociągu relacji Poznań Gł. – Kępno nie może odjechać ze stacji, gdyż na torach siedzi młoda kobieta. Z przekazanej relacji wynikało, że trzyma w ręku nóż i ma zamiar popełnić samobójstwo.

Na miejsce błyskawicznie przyjechali funkcjonariusze SOK. Desperatka siedziała na torach przed stojącym na peronie pociągiem. Trzymając nóż wykrzykiwała do funkcjonariuszy, aby się do niej nie zbliżali, bo odbierze sobie życie. Kobieta początkowo nie odpowiadała na pytania mundurowych, ani nie wyrażała chęci nawiązania rozmowy. Po licznych namowach desperatka odrzuciła trzymany w ręce nóż, a funkcjonariusze siłą ściągnęli ją z torów w bezpieczne miejsce.

Niedoszłą samobójczynią zajęli się wezwani na miejsce ratownicy pogotowia. Decyzją lekarza, kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego pod opiekę specjalistów. W wyniku zdarzenia pociąg relacji Poznań Główny – Kępno odjechał ze stacji Antonin z opóźnieniem.

Autor: Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz