Sektorkolejowy » FPS H. Cegielski i Newag zainteresowani dostarczeniem 4 dwunapędowych zespołów trakcyjnych dla Pomorza

FPS H. Cegielski i Newag zainteresowani dostarczeniem 4 dwunapędowych zespołów trakcyjnych dla Pomorza

pzez Adrian

W ramach przetargu na dostawę czterech wieloczłonowych pojazdów kolejowych z napędem hybrydowym (elektryczno-spalinowym) do obsługi przewozów pasażerskich w woj. pomorskim złożono 2 oferty.

Dwunapędowe pociągi dla Pomorza chce dostarczyć dwóch producentów: Newag – za kwotę 127 920 000 zł brutto oraz Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski – za kwotę 120.244.800,00 zł brutto. W budżecie zamawiającego, który określono na poziomie 120 540 000 zł brutto, mieści się tylko jedna oferta – złożona przez poznańską FPS.

O przetargu na dostawę zespołów trakcyjnych z napędem hybrydowym dla Pomorza

Woj. pomorskie ogłosiło przetarg na zakup 4 wieloczłonowych pojazdów kolejowych z napędem elektryczno-spalinowym do obsługi przewozów pasażerskich w marcu br. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 4 fabrycznie nowych pociągów o długości 65 m, których prędkość maksymalna wynosi co najmniej 160 km/h (w przypadku trakcji elektrycznej) oraz 120 km/h (dotyczy trakcji spalinowej). Zespoły trakcyjne mają być wyposażone m.in. w bezprzewodowy internet, klimatyzację oraz defibrylatory AED.

Jak deklaruje zarząd woj. pomorskiego, nowe pojazdy będą wykorzystywane do „obsługi linii kolejowych na terenie woj. pomorskiego w związku z planowanymi i prowadzonymi robotami inwestycyjnymi i pojawiającymi się w związku z tym trudnościami inwestorów dot. terminowej realizacji harmonogramów zamknięć torowych, a w szczególności linii kolejowych nr 201, 214 i 229 oraz elektryfikacji linii nr 201, 214, 229, 248 i 253, które są ściśle związane z obsługą pasażerów na trasach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej”.

Zakres zamówienia obejmuje także m.in. udzielenie:

  • instruktaży technicznych w zakresie obsługi i utrzymania pojazdów
  • gwarancji oraz rozszerzonej rękojmi na dostarczone pojazdy
  • licencji na dokumentację techniczną i oprogramowanie

Przesłane oferty zostaną ocenione według następujących kryteriów:

  • cena (waga: 61%)
  • długość okresu gwarancji oraz rozszerzonej rękojmi za wady na każdy z 4 pojazdów i dokumentację techniczną (waga: 10%)
  • termin dostawy pojazdów (waga: 24%)
  • zewnętrzne drzwi do kabiny maszynisty w pojazdach (waga: 5%)

Czas, jaki przewidziano na dostarczenie 2 pierwszych pojazdów, wynosi maksymalnie 31 miesięcy od momentu podpisania umowy, natomiast dostawa 2 pozostałych – 32 miesiące od chwili podpisania kontraktu.

O FPS H. Cegielski pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Więcej informacji o przedsiębiorstwie Newag można znaleźć m.in. TUTAJ i TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. transinfo.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz