Sektorkolejowy » Fabryka Pojazdów Szynowych doceniona Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

Fabryka Pojazdów Szynowych doceniona Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

pzez Adrian

17 listopada br. podczas Gali XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, która odbyła się w Rzeszowie przedsiębiorstwo H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych otrzymało nagrodę w kategorii Narodowy Sukces. Wydarzenie odbyło się w ramach 7. edycji Kongresu 590.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest przyznawana firmom, które znacząco przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej. Konkurs jest organizowany od 2002 r. W tym roku zgłoszono ponad 180 firm. Jego zadaniem jest promowanie polskiego biznesu oraz najlepszych przedsiębiorców w kraju. Statuetki dla najlepszych firm wręczył prezydent RP Andrzej Duda. Nagrodę Gospodarczą przyznano w 5 kategoriach głównych:

  • Lider MŚP (Ekoenergetyka – Polska S.A.)
  • Narodowy Sukces (H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o.)
  • Międzynarodowy Sukces (Advanced Protection Systems S.A.)
  • Odpowiedzialny Biznes (RST Roztocze sp. z o.o.)
  • Firma Rodzinna (STER sp. z o.o.)

oraz 2 kategoriach specjalnych:

  • Badania+Rozwój (ADJ Nanotechnology sp. z o.o.)
  • STARTUP_PL (Chronospace sp. z o.o.)

Prezydent przyznał także nagrodę indywidualną, którą otrzymała Beata Drzazga, założycielka spółki MetaMed.

„Firma, która jest laureatem konkursu to partner, który jest wypłacalny, płaci, zatrudnia na umowę o pracę, płaci pracownikom, nie ma żadnych problemów prawnych poważnych, jest wiarygodnym partnerem” – powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.

„Jesteście wzorcem, jesteście perłami polskiej gospodarki” – dodał.

FPS z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP dla Fabryki Pojazdów Szynowych odebrał p.o. prezesa zarządu Marcin Rodek.

„Jesteśmy przykładem firmy, która się podniosła i która niesie te chlubne tradycje polskiej, wysokiej kultury technicznej, polskiego przemysłu dalej w XXI wiek. Pracujemy w tej chwili nad pierwszym polskim pasażerskim szynowym pojazdem napędzanym wodorem” – powiedział Marcin Rodek.

H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania to najstarszy producent taboru kolejowego w Polsce. Pierwsze wagony spod tego szyldu zostały wyprodukowane ponad 100 lat temu. Dostarcza rozwiązania zarówno dla klientów krajowych, jak i zagranicznych.

„Jest to ogromne wyróżnienie dla FPS. Zdobycie tak prestiżowego zaszczytu było możliwe dzięki całej kadrze Spółki, ich zaangażowaniu w liczne projekty, które każdego dnia pozwalają na systematyczny rozwój organizacji. Podziękowania dla Sieci Badawczej Łukasiewicz, za zgłoszenie FPS do niniejszego konkursu” – możemy przeczytać na stronie internetowej H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych.

O Fabryce Pojazdów Szynowych pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz