Sektorkolejowy » Cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie, zostali ujęci przez SOK

Cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie, zostali ujęci przez SOK

pzez Damian

Podczas dwóch ostatnich dni funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie nad Odrą ujęli dwóch cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące w naszym kraju przepisy. Obywatele Syrii i Mołdawii zostali przekazani Straży Granicznej.

We wtorek 21 marca br. służba dyżurna Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie nad Odrą otrzymała zgłoszenie, że w pociągu relacji Szczecin Główny – Przemyśl Główny przebywa obcokrajowiec, który nie posiada dokumentów oraz ważnego biletu na przejazd. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Kostrzynie nad Odrą.

Po podjęciu interwencji przez funkcjonariuszy SOK potwierdziło się, że mężczyzna, którego wygląd wskazywał na pochodzenie z krajów Bliskiego Wschodu, nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP, dlatego też powiadomiono Straż Graniczną.

Ujętego mężczyznę przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim, którzy po sprawdzeniu w dostępnych systemach teleinformatycznych ujawnili, że 36-letni Syryjczyk nielegalnie przekroczył granicę Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień wcześniej również w Kostrzynie nad Odrą, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z tutejszego Posterunku prowadzili czynności wobec osoby, która popełniła wykroczenie i komunikowała się wyłącznie w języku rosyjskim. Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie paszportu. Ponownie o zdarzeniu zostali powiadomieni funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Jak się okazało 29-letni obywatel Mołdawii nielegalnie przebywał na terytorium Polski.

Dalsze czynności w obu przypadkach prowadzi Placówka Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na terenie całego kraju ujęli blisko 215 osób nieposiadających dokumentów zezwalających na legalny pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz