Sektorkolejowy » Budimex z tytułem Budowlanej Firmy Roku 2022 w kategorii Generalny Wykonawca

Budimex z tytułem Budowlanej Firmy Roku 2022 w kategorii Generalny Wykonawca

pzez Adrian

Każdego roku magazyn „Builder” wyróżnia przedsiębiorstwa budowlane m.in. za dynamiczny rozwój, wypracowaną pozycję w sektorze budowlanym oraz za wyjątkowe osiągnięcia na tle całej branży i konkurencji. Docenieni zostają również szefowie, którzy wykazali się efektywnym zarządzaniem, a ich działania pozwoliły znacząco zwiększyć potencjał oraz przewagę konkurencyjną firmy.

Jubileuszowa, XX edycja Gali Builder Awards odbyła się 16 marca br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Podczas wydarzenia ogłoszono prestiżowe wyróżnienia dla firm z sektora budowlanego. W gronie nagrodzonych znalazł się Budimex, który uzyskał tytuł Budowlanej Firmy Roku 2022 w kategorii Generalny Wykonawca.

Uhonorowany został także Artur Popko, prezes zarządu spółki Budimex – został odznaczony w kategorii Osobowość Branży 2022. Kapituła doceniła m.in. jego przedsiębiorczość oraz intuicję biznesową, a także wspieranie znaczących dla rozwoju branży inicjatyw.

W imieniu wszystkich pracowników bardzo dziękuję za tytuł Budowlanej Firmy Roku dla Budimeksu. Cieszę się, że nasza praca została w taki sposób zauważona i doceniona. Dziękuję również naszym licznym współpracownikom, partnerom oraz kontrahentom, którzy przyczyniają się do naszych sukcesów. W zeszłym roku, mimo trudnych warunków na rynku, udało nam się poprawić wyniki finansowe. Wzrósł też nasz portfel zamówień. Dzięki temu możemy się rozwijać i angażować w nowe przedsięwzięcia. Stawiamy na dywersyfikację biznesu, jednocześnie wspierając transformację energetyczną. Poszukujemy innowacji i technologii, dzięki którym podniesiemy neutralność środowiskową i efektywność prowadzonych przez nas procesów budowlanych. Ponadto inwestujemy w odnawialne źródła energii: farmy wiatrowe i instalacje fotowoltaiczne oraz zielony transport. Dodatkowo konsekwentnie budujemy naszą pozycję w sąsiednich państwach. Na rynku słowackim rozpoczęliśmy realizację kontraktu budowy autostrady D1 Bratysława-Triblavina o wartości 111 milionów euro. Natomiast nasza niemiecka spółka, Budimex Bau w 2022 roku pozyskała projekty budowlane o wartości ponad 70 milionów złotych” – powiedział Artur Popko, Prezes Budimex SA.

Budimex jest jedną z największych grup w sektorze budowlanym w Polsce. Jako generalny wykonawca realizuje usługi w obszarach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego oraz ekologicznego. Ponadto skutecznie rozszerza swoje działania na rynku europejskim np. w Niemczech, Czechach oraz na Słowacji.

O spółce Budimex pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Warto zapoznać się także z przeprowadzonymi wywiadami:

Sektor budowlany czekają przynajmniej dwa bardzo trudne lata – wywiad z Maciejem Olkiem

Pandemia, wojna, drastyczny wzrost cen – co czeka branżę budowlaną? – wywiad z Dariuszem Blocherem

Autor: Damian Malesza
Fot. builderpolska.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz