Sektorkolejowy » Budimex ma najlepszą cenowo ofertę w przetargu PKP PLK. Jej wartość to ponad 909 mln zł

Budimex ma najlepszą cenowo ofertę w przetargu PKP PLK. Jej wartość to ponad 909 mln zł

pzez Damian

Spółka Budimex poinformowała 13 lutego, że jej oferta została najwyżej oceniona przez zamawiającego, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w przetargu pn. „Realizacja robót budowlanych oraz wykonanie projektu wykonawczego i realizacja robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, urządzeń kolejowych sieci telekomunikacyjnych wraz ze świadczeniem usług pogwarancyjnych dla tych urządzeń na odcinku Tychy – podg. Most Wisła w ramach projektu „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, etap I: linia E65 na odcinku Tychy – Most Wisła””.

Wartość złożonej przez Budimex oferty to ponad 909,5 mln zł netto, przy czy, zakres podstawowy wg tej kalkulacji wynosi ponad 903 mln zł netto, a pozostała kwota dotyczy prac w ramach opcji.

Powzięta przez oferenta informacja nie oznacza jeszcze wygrania przetargu – postępowanie jest nadal w toku.

Prace w ramach przetargu przewidziane są do realizacji w czasie 182 tygodni od dnia zawarcia umowy pomiędzy stronami. Określony w dokumentacji okres gwarancyjny wynosi 72 miesiące, okres rękojmi – tyle samo. W zapisach umowy, która zostanie zawarta z wybranym wykonawcą, znajdzie się m.in. zapis dotyczący maksymalnej wartości kary umownej płaconej przez wykonawcę – wyniesie ona 30% kwoty kontraktowej.

Z przekazanych w komunikacie informacji wynika również, że oferta Budimeksu, jakkolwiek jest najkorzystniejsza przekracza próg określony przez zamawiającego o ponad 158,224 tys. zł netto.

Budimex jest jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Początki jej działalności sięgają 1968 r. Od 1995 r. firma jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2000 r. strategicznym inwestorem spółki jest hiszpański Ferrovial, posiadający ponad połowę jej akcji. Grupa zatrudnia blisko 8 tys. osób. Obecnie skupia się na takich sektorach infrastruktury, jak budownictwo drogowe, kolejowe, lotniskowe, kubaturowe, energetyczne, przemysłowe.

Autor: Agata Sumara
Fot: Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz