Sektorkolejowy » Zbliża się dzień otwarty zajezdni tramwajowej w Gliwicach. Wśród atrakcji m.in. parada tramwajów i nauka jazdy tramwajem

Zbliża się dzień otwarty zajezdni tramwajowej w Gliwicach. Wśród atrakcji m.in. parada tramwajów i nauka jazdy tramwajem

pzez Damian

Po dwóch latach przerwy spowodowanej wybuchem pandemii Tramwaje Śląskie zapraszają na się dzień otwarty zajezdni w Gliwicach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 września 2022 r. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji.

Dzień otwarty zajezdni tramwajowej w Gliwicach odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności – w sobotę 17 września br. Bramy obiektu, który znajduje się przy ul. Chorzowskiej 150, zostaną otwarte o godz. 1100. Zajezdnia rejonu nr 4 w Gliwicach będzie dostępna dla uczestników wydarzenia do godz. 1800. Przewidziano liczne atrakcje m.in. paradę tramwajów, zwiedzanie zajezdni oraz naukę jazdy tramwajem. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z technikaliami, które są związane z tramwajami oraz dowiedzieć się np. jak działają zwrotnice.

„W tym czasie na zwiedzających, tak na dzieci, jak i dorosłych, czeka wiele atrakcji! Poza zwiedzaniem zajezdni paradą tramwajów czy nauką jazdy tramwajem będą także m.in.: programy artystyczne dla dzieci, teatrzyk iluzji, pokazy zbrojne w wiosce wikingów, stoiska partnerskie służb mundurowych, medycznych i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także koncerty zespołów muzycznych z repertuarem Elvisa Presleya, ABBY czy Boney M” – informuje Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

O godz. 1800 budynki zajezdni w Gliwicach zostaną zamknięte. Następnie rozpocznie się koncert zespołu Energy Folk. Dzień otwarty zajezdni tramwajowej w Gliwicach zakończy się ok. godz. 1930.

Warto przypomnieć, że w tym roku nowa zajezdnia w Gliwicach obchodzi swoje 50-lecie.

Szczegóły wydarzenia są dostępne TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. tram-silesia.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz