Sektorkolejowy » Trwa rozbiórka dworca kolejowego w Koninie

Trwa rozbiórka dworca kolejowego w Koninie

pzez Damian

Rozpoczęły się prace związane z wyburzaniem budynku konińskiego dworca. Aktualnie demontowana jest konstrukcja obiektu. Zgodnie z planem nowy kompleks komunikacyjny w Koninie ma powstać do końca września 2023 r. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

W Koninie trwają prace związane z budową Zintegrowanego Centrum Komunikacyjno-Handlowego Dekada, w którym będzie się znajdował dworzec kolejowy. Początkowo rozebrano barak. Następnie wykonawca prac zajął się wyburzaniem konstrukcji głównego budynku. Podróżni nadal mogą dostać się do kas biletowych i poczekalni od strony ul. Kolejowej.

Warto przypomnieć, że mieszkańcy Konina oraz przyjezdni od dawna czekają na przebudowę dworca. Rozpoczęcie inwestycji opóźniało się. Budowa nowego obiektu miała wystartować kilka lat temu. Wybuch pandemii oraz gwałtownie rosnące ceny materiałów budowlanych pogarszały całą sytuację.

Jak będzie wyglądał nowy dworzec w Koninie?

Przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej w Koninie powstanie zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy, który będzie połączony z centrum handlowym „Dekada”. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynosić ok. 5,5 tys. m2. Przed kompleksem przewidziano parking, który umożliwi zaparkowanie 180 samochodów. Ponadto na dachu obiektu wybudowanych zostanie 100 miejsc postojowych w systemie Park&Ride.

Wszystkie prace w ramach tej inwestycji mają zostać zakończone do 30 września 2023 r. Szacunkowa wartość przedsięwzięcia to ok. 50 mln zł.

Autor: Damian Malesza
Fot. Marta Burek

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz