Sektorkolejowy » Wykolejenie pociągu w Rumunii – tymczasowe zawieszenie ruchu kolejowego

Wykolejenie pociągu w Rumunii – tymczasowe zawieszenie ruchu kolejowego

pzez Damian

Wypadek pociągu Global Rail Solutions spowodował zakłócenia w ruchu na trasie Craiova – Caracal.

Jak informuje CFR – rumuńska firma zajmująca się infrastrukturą kolejową, w wyniku poważnego wykolejenia prywatnego pociągu towarowego obsługiwanego przez Global Rail Solutions na trasie kolejowej Craiova – Caracal występują poważne zakłócenia w ruchu kolejowym.

Incydent miał miejsce około godziny 130 przy wjeździe na stację CF Leu, gdzie wykoleiło się 9 wagonów pociągu towarowego, a 2 dodatkowe wagony przewróciły się na bok. Wypadek ten spowodował znaczne uszkodzenia infrastruktury kolejowej, wpływając na dwie linie: I Leu – Malu Mare oraz II Malu Mare – Leu.

Wykolejenie spowodowało rozległe uszkodzenia na ponad 300 metrach linii kolejowych. Ze względu na skalę uszkodzeń i konieczność podniesienia wykolejonych wagonów przed rozpoczęciem naprawy, CFR nie jest aktualnie w stanie podać szacunkowych ram czasowych przywrócenia regularnych usług kolejowych na dotkniętym obszarze.

Specjalistyczne zespoły interwencyjne są już na miejscu wypadku, wykorzystując ciężki sprzęt. W międzyczasie usługi kolejowe są przekierowywane. Trakcja spalinowa jest wykorzystywana na alternatywnych trasach między Craiova – Piatra Olt – Caracal na jednotorowej, niezelektryfikowanej linii kolejowej. Ponadto SRCF Craiova zapewnia autobusową komunikację zastępczą między stacjami Craiova i Caracal.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com
Fot. clubferoviar.ro

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz