Sektorkolejowy » Warszawa: W wielkanocny poniedziałek zabytkowym tramwajem

Warszawa: W wielkanocny poniedziałek zabytkowym tramwajem

pzez Damian

Wszystkich, którzy w Wielkanoc planują też aktywność, Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza na przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Tradycyjnie już w wielkanocny poniedziałek na tory wyjadą tramwaje linii W.

Tramwaje okolicznościowej linii W będą kursowały w poniedziałek, 1 kwietnia w godz. 12.00-18.00. Pojadą z pętli Osiedle Górczewska przez ulicę Powstańców Śląskich, nowym torowiskiem na Wolskiej, by potem skręcić w Skierniewicką i nią dojechać do Prostej i ronda ONZ. Stamtąd przez al. Niepodległości i ulicę Rakowiecką dotrą do pętli Kielecka.

Linię W będą obsługiwały wagony historyczne – dwa klasyczne z lat 40 i 50. XX w. oraz charakterystyczny zielony przegubowiec z 1969 roku, pierwotnie jeżdżący po ulicach Poznania. Kursy będą się odbywały co 40 minut.

W zabytkowych tramwajach obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM. Skasują je konduktorzy – członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu.

We wszystkich wagonach znajdują się również kody QR umożliwiające aktywowanie biletu kupionego w aplikacji mobilnej. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Wszystkie kursy linii W obsługiwane będą przez pojazdy wysokopodłogowe.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz