Sektorkolejowy » Warszawa: w marcu rusza budowa linii tramwajowej na Kasprzaka

Warszawa: w marcu rusza budowa linii tramwajowej na Kasprzaka

pzez Adrian

Tramwaje Warszawskie poinformowały, że budowa nowej trasy tramwajowej w mieście – na Kasprzaka – rozpocznie się wraz z początkiem sezonu budowlanego, czyli w marcu. 3,5-kilometrowa trasa, częściowo zbudowana od zera, częściowo zmodernizowana, ma być gotowa w ciągu 20 miesięcy.

Budowa rozpocznie się po obu stronach nowej trasy

Teren budowy jest organizowany przez wykonawcę (konsorcjum firm Strabag sp. z o.o. i Strabag Rail a.s.), który przygotował już zaplecze techniczne, a obecnie kończy działania związane z zatwierdzaniem czasowej organizacji ruchu drogowego.

W marcu ekipy budowlane mają rozpocząć prace po obu stronach nowego odcinka linii tramwajowej. Z jednej strony, u zbiegu ul. Wolskiej i Kasprzaka, będzie prowadzona rozbiórka przejścia podziemnego i budowa nowego. Po drugiej stronie roboty zaczną się od instalacji podziemnego kabla zasilającego w rejonie skrzyżowania ul. Karolkowej i Kasprzaka.

W sumie pracami objęty zostanie odcinek o długości prawie 3,5 km. Pomiędzy ul. Wolską i Skierniewicką powstanie nowe torowisko (2,3 km), a na ul. Wolskiej i Kasprzaka infrastruktura będzie zmodernizowana na długości 1,2 km. Nowe przystanki zaplanowano przy ul. Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola i przy ul. Ordona.

Trasa na Kasprzaka umożliwi dotarcie w ciągu kilku minut do dwóch stacji metra – na Rondo Daszyńskiego oraz Rondo ONZ. Tramwaj usprawni dojazdy do centrum mieszkańcom Woli, szczególnie rozbudowujących się na Odolanach i w okolicach ul. Jana Kazimierza osiedli. Krócej do stacji metra pojadą też mieszkańcy Bemowa.

Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r. Koszt jej realizacji to 205,4 mln zł.

Autor: Agata Sumara
Fot. Tramwaje Warszawskie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz