Sektorkolejowy » Urokliwa linia kolejowa nr 266 w zimowej aurze – FILM

Urokliwa linia kolejowa nr 266 w zimowej aurze – FILM

pzez Damian

Zaglądamy na jedną z najbardziej malowniczo położonych linii kolejowych na Dolnym Śląsku. Przejażdżka trasą biegnącą ze Świdnicy w kierunku Jedliny Zdrój oferuje wiele atrakcyjnych widoków i nie przestaje zachwycać. To gratka zarówno dla podróżnych, jak i miłośników kolei, którzy od ubiegłego roku mogą podziwiać pociągi na dolnośląskich torach w tym rejonie.

Powrót pociągów w Góry Sowie

Na wznowienie ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 266 podróżni musieli czekać ponad 30 lat. Ostatni kurs na tej trasie z pasażerami na pokładzie został zrealizowany w 1989 r. Po wieloletniej przerwie przyszedł czas na jej rewitalizację. W 2018 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA (PKP PLK) podpisały umowę na przeprowadzenie kompleksowego remontu urokliwej linii kolejowej. Prace w ramach tej inwestycji mocno się opóźniły. Pierwotnie zakładano, że rewitalizacja zakończy się w 2020 r. Ostatecznie przewozy pasażerskie na trasie Świdnica – Jedlina-Zdrój wznowiono 24 czerwca 2023 r.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 266 kosztowała ok. 130 mln zł. Inwestycja PKP PLK była realizowana przez Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM”.

Sprawdź również:

O Dolnośląskim Przedsiębiorstwie Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza
Video: Marcin Zachariasz
Montaż: FACtech

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz