Sektorkolejowy » Podróżuj „Koleją do Natury” z KM

Podróżuj „Koleją do Natury” z KM

pzez Damian

Koleje Mazowieckie wraz z Województwem Mazowieckim, w imieniu którego działa Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, ponownie zostały organizatorem akcji „Koleją do Natury”. Jest to już trzecia odsłona projektu, którego celem jest promocja kolei jako ekologicznego środka transportu oraz zachęcanie do spędzania wolnego czasu w otoczeniu mazowieckiej przyrody.

Piękno przyrody uwrażliwia, daje możliwość odpoczynku i wytchnienia.Liczne badania pokazują, że obcowanie z naturą wpływa na poprawę sił witalnych, a także zwiększenie odporności.Województwo Mazowieckie posiada wiele miejsc, w których można wypocząć w plenerze, a niewątpliwie zalicza się do nich również Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. W jego skład wchodzi: Mazowiecki Park Krajobrazowy im. Czesława Łaszka, Brudzeński Park Krajobrazowy, Chojnowski Park Krajobrazowy, Nadbużański Park Krajobrazowy oraz Kozienicki Park Krajobrazowy. Każdy z nich skrywa wiele szlaków, niesamowitych miejsc oraz mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Parki krajobrazowe to nie tylko miejsca idealne na długi spacer np. z czworonogiem, czy piknik ze znajomymi, ale także wspaniała propozycja na wycieczkę rodzinną albo wyprawę rowerową.

Do wielu z nich można dojechać pociągami Kolei Mazowieckich a przy okazji skorzystać z ofert, zapewniających tańsze podróże m.in. z oferty przejazdów rodzinnych, darmowego przewozu rowerów oraz nieodpłatnych przejazdów dla zwierząt.

Źródło: KM
Fot. Daniel Woźnica

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz