Sektorkolejowy » Tramwaj wzdłuż Modlińskiej w Warszawie – umowa na dokumentację podpisana

Tramwaj wzdłuż Modlińskiej w Warszawie – umowa na dokumentację podpisana

pzez Adrian

Tramwaje Warszawskie (TW) poinformowały o zawarciu umowy z wykonawcą dokumentacji dotyczącej linii tramwajowej prowadzącej nad Kanałem Żerańskim wzdłuż ul. Modlińskiej, mającej połączyć się z trasą z Młocin na Winnicę. Opracowanie studium techniczno-ekonomicznego potrwa blisko rok.

Wykonawca będzie odpowiedzialny m.in. za przeprowadzenie analizy oddziaływania inwestycji na środowisko, przygotowanie projektu budowlanego i pozyskanie pozwolenia na budowę. Wybrana do tych prac firma Databout na realizację działań będzie miała 320 dni, a wynagrodzenie, jakie otrzyma to blisko 1,5 mln zł netto.

Jak podają TW, nowa linia tramwajowa w stolicy będzie stanowiła przedłużenie trasy, która biegnie ul. Jagiellońską, wzdłuż terenu dawnej fabryki samochodów FSO i kończąca się pętlą pod trasą Armii Krajowej. Ślad dla niej zostanie wyznaczony nad Kanałem Żerańskim, wzdłuż ul. Modlińskiej i tym samym połączy się z trasą z Młocin na Winnicę.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji, w której znajdzie się propozycja przebiegu nowych torów przez węzeł drogowy ul. Jagiellońskiej i trasy AK.

To jedno z bardziej skomplikowanych zadań, bo być może nie obejdzie się bez przebudowy niektórych estakad. Tańsze rozwiązanie może polegać na obejściu torami całego węzła od zachodu wzdłuż brzegu Wisły

– tłumaczy inwestor.

Na podstawie studium wybrany zostanie też wariant przebiegu torów przez nowe osiedla na Starych Świdrach. Pod uwagę brana jest możliwość budowy „dodatkowej trasy do przystanku kolejowego Warszawa Żerań, a także pętli dla tramwajów i autobusów wraz z parkingiem przesiadkowym przy ul. Familijnej”.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa torów wzdłuż ul. Modlińskiej. Wszystko będzie zależeć od pozyskania na ten cel środków unijnych.

Autor: Agata Sumara
Fot. Tramwaje Warszawskie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz