Sektorkolejowy » Tramwaj Śląska Wrocław z piłkarzami na pokładzie

Tramwaj Śląska Wrocław z piłkarzami na pokładzie

pzez Damian

W środę 16 sierpnia br. na wrocławskie torowiska wyjechał wyjątkowy tramwaj, który został w ur. pomalowany w barwy klubu WKS Śląsk Wrocław z okazji jego 75-lecia. Niecodzienne malowanie wykonali najbardziej zagorzali fani.

Wrocławski tramwaj rzuca się w oczy oraz promuje sportowe inicjatywy w mieście. Świadczy także o wsparciu, jakie Śląsk Wrocław otrzymuje od MPK oraz od kibiców, którzy za pomocą komunikacji miejskiej dojeżdżają na mecze ukochanej drużyny.

Specjalny tramwaj wyruszył o godz. 1435 z zajezdni Borek przy ul. Powstańców Śląskich w kierunku stadionu przy ul. Oporowskiej. Na pokładzie pojazdu oprócz kibiców znaleźli się piłkarze i piłkarki wrocławskiego klubu. Podróż była świetną okazją do zrobienia zdjęć oraz zdobycia autografów od zawodników Śląska Wrocław. Co ciekawe wcielili się oni także w rolę kontrolerów, jednak zamiast tradycyjnego sprawdzania biletów wręczali pasażerom vouchery na niedzielny mecz męskiej drużyny z Lechem Poznań i zapraszali na sobotnią inaugurację żeńskiej drużyny w Orlen Ekstralidze.

Środowy, pokazowy kurs to dopiero początek wspólnej akcji „Jazda na Śląsk” — chcemy nie tylko promować piłkę, dziś szczególnie żeńską, ale i przypominać, że komunikacja miejska to najlepszy środek transportu na różnego rodzaju wydarzenia sportowe rozgrywające się w mieście, w których udział biorą tysiące kibiców. Mamy nadzieję, że równie tłumnie pojawią się oni już w niedzielę, na meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław vs Lech Poznań, na stadionie Tarczyński Arena.

Na mecz kibiców — z których wielu otrzymało dziś w tramwaju, prosto od zawodników, specjalne vouchery — tradycyjnie już odwiezie specjalna dodatkowa komunikacja miejska w postaci tramwajów i autobusów.

Do zobaczenia i do boju, drużyno!« – czytamy w komunikacie wrocławskiego MPK.

Autor: Damian Malesza
Fot. MPK Wrocław

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz