Sektorkolejowy » TRAKO 2021 – podsumowanie (FILM)

TRAKO 2021 – podsumowanie (FILM)

pzez Damian

Na targach TRAKO 2021 spotkało się prawie 23 tysiące osób z 39 krajów i ponad 500 wystawców z całego świata.

Premiery na TRAKO 2021

Pierwszego dnia królowała premiera pierwszej polskiej lokomotywy wodorowej, wyprodukowanej przez bydgoską PESĘ. Wraz z lokomotywą wodorową został zaprezentowany zespół trakcyjny od FPS z rodziny Plus.

Drugiego dnia odbyła się prezentacja EMU 654 Pesy dla RegioJet oraz prezentacja wodorowego pociągu Coradia iLint Alstomu, który wcześniej został zaprezentowany tylko dla wąskiego grona na torze doświadczalnym w Żmigrodzie. Tego dnia Alstom zaprezentował swój najnowszy model lokomotywy Traxx DC3. Będzie ona jeździła w barwach Cargo Unit.

Trzeciego dnia targów odbyła się premiera Kampanii Kolejowe ABC II. Nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC może liczyć na wsparcie kolejarzy. W trakcie inauguracji Prezes UTK podpisał porozumienia o współpracy ze wszystkimi przewoźnikami pasażerskimi i Fundacją Grupy PKP. o końca 2023 roku przeprowadzone zostaną lekcje dla kolejnych 10 tys. dzieci. Zaplanowana została również intensywna kampania medialna obejmująca szeroko zakrojone działania min. w telewizji, kinach, internecie, radiu czy w pobliżu dworców. Będzie ona skierowana nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych odbiorców. Poza tym przewidziano rodzinne pikniki edukacyjne z nowoczesnymi atrakcjami, liczne konkursy oraz inne aktywności.

„Ważne jest poszerzenie grupy odbiorców, dotarcie do kolejnych placówek edukacyjnych oraz zwiększenie udziału rodziców i opiekunów w zakresie nauki właściwych reakcji na terenach kolejowych. Naszym celem jest również wywołanie dyskusji społecznej wokół tematu bezpieczeństwa na kolei. Dlatego uznaliśmy, że należy kontynuować działania na większą skalę niż dotychczas” – podkreślił Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Tego dnia obyło się również uroczyste rozstrzygnięcie konkursów podczas gali, która w tym roku odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności. Jeśli chodzi o premiery i konferencje, ten dzień był o wiele spokojniejszy w porównaniu do poprzednich dni. Dzięki temu wszyscy goście i wystawcy mogli poświęcić się długim dyskusjom na temat przyszłości kolei przy swoich stoiskach.

Dzień Edukacji i Kariery na TRAKO 2021

Ostatni dzień należał przede wszystkim do przyszłych pracowników oraz pracodawców. Dzień Edukacji i Kariery zorganizowany został po raz trzeci. Kandydaci na pracowników mieli możliwość bezpośrednich rozmów z przedstawicielami poszczególnych firm, które uczestniczyły w targach. W programie tego dnia znalazło się wiele prelekcji i warsztatów dedykowanych osobom poszukującym pracy. Do tegorocznej edycji dnia edukacji i kariery zarejestrowało się 1300 osób. Głównie uczniowie szkół średnich oraz studenci.

Film podsumowujący TRAKO 2021

Galeria:

Zapoznaj się z relacjami z poszczególnych dni:

Autor: Paweł Gajos 
Fot. Adrian Stefańczyk

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz