Sektorkolejowy » Toruń: otwarcie nowej linii tramwajowej coraz bliżej. Krzyżuje się ona z czynną trasą kolejową

Toruń: otwarcie nowej linii tramwajowej coraz bliżej. Krzyżuje się ona z czynną trasą kolejową

pzez Damian

W czwartek 3 sierpnia br. po całej nowej toruńskiej linii tramwajowej tj. od pl. NOT do pętli przy ul. Heweliusza przejechał pierwszy pojazd techniczny.

Nowa trasa tramwajowa prowadzi od centrum przez Szosę Chełmińską, ul. Długą, ul. Legionów, ul. Polną, ul. Ugory następnie w kierunku ul. Watzenrodego aż do nowej pętli tramwajowej zlokalizowanej przy ul. Heweliusza.

Co obecnie dzieje się na placu budowy?

Aktualnie trwają prace wykończeniowe, porządkowe oraz działania w zakresie zagospodarowania terenów zielonych. Realizowane są także czynności związane z procedurą odbioru całego przedsięwzięcia m.in. niezbędne przeglądy oraz przejazdy techniczne.

Warto przypomnieć, że na nowej linii tramwajowej znajduje się stosunkowo rzadko spotykane rozwiązanie – przejazd kolejowo-tramwajowy. Trasa krzyżuje się z czynną linią kolejową nr 246 relacji Toruń Wschodni – Olek.

Kiedy rozpoczną się regularne kursy tramwajów na tej linii?

Oddanie do użytku nowej trasy tramwajowej zbliża się wielkimi krokami. Otwarcie zaplanowano na 25 sierpnia br. Obędzie się ono pod hasłem przewodnim „Załaduj się dobrą energią!”. Z tej okazji przewidziano wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców Torunia m.in. konkursy oraz zabawy. Tramwaje rozpoczną regularne kursy na nowej linii 1 września br.

Więcej informacji o toruńskiej inwestycji można znaleźć:

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz