Sektorkolejowy » Konkurs UTK „Wakacyjne inspiracje – przez Polskę koleją”

Konkurs UTK „Wakacyjne inspiracje – przez Polskę koleją”

pzez Damian

Uwielbiasz podróżować pociągiem i masz swoją ulubioną trasę? A może jest to niezwykle ciekawa i malownicza linia kolejowa z zachwycającą historią, malowniczymi krajobrazami bądź atrakcjami turystycznymi w okolicy? Pochwal się swoim wyborem w konkursie UTK i wygraj unikatowy przewodnik „Przez Polskę koleją – 20 tras na 20-lecie UTK”!

Kolej to szybki, komfortowy i ekologiczny środek transportu. Pociągi w Polsce dowiozą nas do wielu ciekawych miejsc, a niektóre z takich tras przejazdu dają także wyjątkową możliwość podziwiania z okna pociągu wspaniałych krajobrazów o każdej porze roku. Często są to linie kolejowe, które były budowane w trudnych warunkach terenowych, przez co teraz stanowią cenne dziedzictwo techniczne kolejnictwa.

Urząd Transportu Kolejowego ogłasza na Facebooku konkurs „Wakacyjne inspiracje – przez Polskę koleją”, w którym każdy ma okazję pochwalić się swoją ulubioną trasą przejazdu pociągiem. Do wygrania jest unikatowy przewodnik „Przez Polskę koleją – 20 tras na 20-lecie Urzędu Transportu Kolejowego”, który został wydany przez wydawnictwo Pascal we współpracy z UTK z okazji przypadającego na ten rok jubileuszu 20-lecia UTK.

Jubileuszowa publikacja z okazji 20-lecia UTK to propozycja dla wszystkich. Może być inspiracją, by koleją dotrzeć do wielu atrakcyjnych miejsc w Polsce, a także poznać niezwykłe walory licznych malowniczych tras kolejowych w naszym kraju. Przewodnik to przykład tego, jak kolej wpływa na rozwój pięknych regionów kraju. Zachęcam do udziału w konkursie i podzielenia się szczególnie ulubioną trasą przejazdu pociągiem i zainspirowania innych ciekawym opisem swojego wyboru” – powiedział dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować opis najciekawszej lub/i najbardziej malowniczej dla uczestnika trasy przejazdu pociągiem w Polsce (normalnotorowym lub wąskotorowym) z uzasadnieniem takiego wyboru. Opis powinien zawierać stację początkową i końcową takiej trasy, a także walory wybranej trasy kolejowej, które wzbudzają największe wrażenie i zaciekawienie (np. turystyczne, krajobrazowe, techniczne lub historyczne, widoczne z okna pociągu interesujące miejsca, itp.). Ważne, aby była to trasa, po której można podróżować pociągiem normalnotorowym lub wąskotorowym w sierpniu 2023 r.  Tekst na maksymalnie 2000 znaków ze spacjami należy umieścić w komentarzu pod konkursowym postem na profilu UTK na Facebooku

Konkurs Urzędu Transportu Kolejowego potrwa do 16 sierpnia 2023 r. do godz. 11:59.

Laureatów Konkursu wyłonią użytkownicy serwisu społecznościowego Facebook poprzez przyznawanie reakcji „LUBIĘ TO” lub „SUPER” pod wybranymi komentarzami do dnia 16 sierpnia 2023 r., godz. 11:59. Zwycięzca, który otrzyma największą liczbę reakcji wygra 2 przewodniki „Przez Polskę Koleją. 20 tras na 20-lecie UTK” i gadżety UTK, a 9 kolejnych osób z największą liczbą wskazań otrzyma po jednym przewodniku i gadżety UTK. Laureaci zostaną wymienieni na stronie internetowej UTK i w poście prezentującym wyniki konkursu, zamieszczonym na profilu „UTK” oraz zostanie z nimi nawiązany kontakt poprzez wiadomość prywatną.

Źródło: UTK
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz