Sektorkolejowy » Nowy Dyrektor Generalny DCT Gdańsk

Nowy Dyrektor Generalny DCT Gdańsk

pzez Patryk

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk ma nowego Dyrektora Generalnego. Został nim Charles Baker, który swoje obowiązki zaczął pełnić 9 lipca tego roku

Charles Baker na stanowisku zastąpi Camerona Thorpe’a, który swoje obowiązki pełnił przez ostatnie lata. Przeniósł się jednak do Belgii, gdzie został dyrektorem generalnym PSA International. Jego miejsce w strukturach gdańskiego terminala zajął właśnie Charles Baker. Będzie chciał kontynuować misję, którą rozpoczął jego poprzednik. Warto podkreślić, że to za jego kadencji terminal kontenerowy DCT Gdańsk stał się liderem tego segmentu na Bałtyku.

Charles Baker ma duże doświadczenie w branży portowej i żeglugowej. Karierę rozpoczął w Kanadzie, gdzie pracował dla Canada maritime Agencies, która wchodziła w struktury CP Ships. Następnie piastował kierownicze stanowiska w spółkach z branży spedycyjnej i portowej. Były to między innymi firmy w Wielkiej Brytanii i Holandii, a odpowiadał w nich za operacje, marketing, handel i sprzedaż, czy też pełnił funkcje nadzorcze. W ostatnim czasie był wiceprezesem PSA Americas. Po objęciu nowej funkcji w Gdańsku, Charles Baker nie krył swojej ekscytacji. Podkreślił, że chce dalej budować silną pozycję DCT Gdańsk na europejskim i światowym rynku, a także podnieść terminal na jeszcze wyższy poziom finansowy, organizacyjny oraz przeładunkowy.

Autor tekstu: Łukasz Głębocki
Źródło zdjęcia: dctgdansk.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz