Sektorkolejowy » Przejazdy pociągu Retro oraz wiele innych atrakcji z okazji 100-lecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej

Przejazdy pociągu Retro oraz wiele innych atrakcji z okazji 100-lecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej

pzez Adrian

„Karnawał na wąskim torze 2022”

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie organizuje „Karnawał na wąskim torze 2022” z okazji obchodów 100-lecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego 2022 roku w ramach  programu „Ferie z wąskotorówką 2022”.

Program wydarzenia

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie przewidziało mnóstwo atrakcji dla miłośników kolei i nie tylko. „Karnawał na wąskim torze 2022” rozpocznie się o godzinie 900 i będzie trwał do godziny 1700. Program wydarzenia:

  • 930 – 1700 – udostępnienie muzealnych wystaw stałych i czasowych (bezpłatnie)
  • 1430 – 1500 – pierwszy przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy (bezpłatnie)
  • 1500 – 1530 – drugi przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy (bezpłatnie)
  • 1500 – 1630 – karnawałowe warsztaty plastyczne, Kolejowy Kącik Malucha, Kolejowe Kino Malucha, ognisko w skansenie (z własnym prowiantem)

„Karnawał na wąskim torze 2022” to doskonała okazja, żeby przejechać się pociągiem Retro.

W budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego zostaną przygotowane atrakcje muzealne. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, gdzie pojawi się możliwość stworzenia kart kolejowych z pozdrowieniami lub kart związanych z jubileuszem 100-lecia sochaczewskiej wąskotorówki. Warto dodać, że przygotowane karty zostaną zaprezentowane na muzealnej wystawie. Co ciekawe zainteresowani będą mogli wykonać kartonowe modele sochaczewskich lokomotyw.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia z pewnością nie będą narzekać na nudę, gdyż Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie przygotowało dla nich jeszcze więcej atrakcji. Są to m.in.:

  • kolejowe kolorowanki
  • Kolejowe Kino Malucha
  • Kolejowy Kącik Malucha – znajdą się tam np. wielkoformatowe puzzle, klocki oraz kostki do układania, które nawiązują do kolei

W skansenie zostanie rozpalone ognisko, gdzie będzie można upiec kiełbaski (prowiant we własnym zakresie).

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie udostępni również następujące muzealne wystawy stałe i czasowe:

  • „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922–1984”
  • najdłuższa wąskotorowa makieta stacjonarna w Polsce pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa”
  • muzealny skansen z największą w Polsce kolekcją wąskotorowych pojazdów szynowych.

Pojawi się także możliwość obejrzenia najnowszej ekspozycji czasowej pt. „Cudowna podróż” w Galerii „Semafor”, gdzie zostaną zaprezentowane prace Igora Przybylskiego.

Niestety w tym roku nie odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci ze względu na panującą obecnie sytuację epidemiologiczną.

Jak nabyć bilety na przejazdy?

Bilety na przejazdy specjalne pociągiem Retro są bezpłatne i będą wydawane w dniu wydarzenia od godziny 1330 w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości rezerwacji biletów.

Wstęp do muzeum oraz uczestnictwo we wszystkich atrakcjach w ramach wydarzenia pt. „Karnawał na wąskim torze 2022” jest bezpłatne.

O programie „Ferie z wąskotorówką 2022” pisaliśmy już TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Łukasz Popowski

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz