Sektorkolejowy » Wrocław: Tramwaj przekazany na WOŚP przez MPK Wrocław sprzedany za 99 999 zł

Wrocław: Tramwaj przekazany na WOŚP przez MPK Wrocław sprzedany za 99 999 zł

pzez Adrian

MPK Wrocław wspiera WOŚP

MPK Wrocław postanowiło aktywnie uczestniczyć w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wystawiło na licytację jeden ze swoich tramwajów – Konstal 105Na, który został wyprodukowany w 1979 roku. Co ciekawe pojazd ten przejechał ponad 3 mln kilometrów, a jego długość wynosi 13,5 metra. Łącznie może on pomieścić 125 osób (w tym 20 miejsc siedzących). Należy dodać, że tramwaj jest sprawny oraz posiada ważny przegląd techniczny

Licytacja tramwaju z okazji 30 Finału WOŚP

Tramwaj, który był przedmiotem aukcji w dniu 30 stycznia 2022 roku, kursował pomiędzy Rynkiem a placem Grunwaldzkim. W licytacji pojazdu uczestniczyło 30 licytujących a ustalona cena wywoławcza to 1 zł.

„Mamy wielki sentyment do tego wagonu, bo to nie tylko pojazd, ale też kawałek historii Wrocławia i polskiego transportu publicznego. Nie ma miasta, prócz Olsztyna, gdzie są tramwaje, a nie było takich lub podobnych Konstali” – podkreślał Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Ponadto prezes MPK Wrocław zaznaczył, że jeżeli cena ostateczna za tramwaj przekroczy 100 000 zł, a zwycięzca licytacji wykaże chęć nauki jazdy tramwajem, to zostanie zaproszony przez MPK Wrocław na darmowe szkolenie dla motorniczych.

„Cieszymy się, że o nasz tramwaj bije się tyle osób o wielkich sercach i liczymy, że taki skromny bonus podsyci trochę rywalizację. Oczywiście z korzyścią dla dzieci, o pomoc którym tutaj przede wszystkim chodzi” – mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Cena ostateczna za pojazd niestety nie przekroczyła magicznej bariery 100 000 zł, jednak było bardzo blisko, gdyż zwycięzca licytacji zobowiązał się zapłacić za ten tramwaj 99 999 zł. Aukcja była zamieszczona na serwisie Allegro. Jej zakończenie nastąpiło w dniu 01.02.2022 r. o godzinie 1315. Krzysztof Balawejder postanowił, że pomimo faktu, iż ostateczna kwota licytacji nie przebiła tej bariery, to zaoferuje nowemu właścicielowi pojazdu wspomniane wcześniej szkolenie.

Cała kwota, za którą został zakupiony pojazd, zostanie przekazana na cel 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

O inicjatywach w branży kolejowej, które wspierały 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pisaliśmy także TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. wroclife.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz