Sektorkolejowy » Sochaczew: Liczne atrakcje dla miłośników kolei w okresie ferii zimowych

Sochaczew: Liczne atrakcje dla miłośników kolei w okresie ferii zimowych

pzez Adrian

„Ferie z wąskotorówką” z okazji stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza do udziału w „Feriach z wąskotorówką”. W tym roku cykl wydarzeń ma charakter specjalny ze względu na jubileusz stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej. Z tego powodu program wydarzeń został znacznie urozmaicony. Oprócz atrakcji rozrywkowych pojawią się również zajęcia edukacyjno-warsztatowe. „Ferie z wąskotorówką” rozpoczną się w dniu 29 stycznia 2022 roku i będą trwały do 26 lutego 2022 roku.

Rozbudowana oferta wydarzeń

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie przygotowało mnóstwo ciekawych propozycji nie tylko dla miłośników kolei. Podczas trwania „Ferii z wąskotorówką” będzie można uczestniczyć m.in. w:

  • zimowych przejazdach pociągiem Retro
  • ognisku w muzealnym skansenie
  • kolejowych warsztatach plastycznych opartych o sztukę scrapbooking
  • wernisażu prac Igora Przybylskiego w „Galerii Semafor”
  • kolejowych grach i zabawach

Ponadto cykl wydarzeń to idealna okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę oraz dowiedzieć się nieco o historii związanej z kolejnictwem. Uczestnicy „Ferii z wąskotorówką” będą mieli możliwość zobaczyć m.in.:

  • wzbogaconą multimediami najnowszą wystawę stałą, pt. „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922-1984”
  • największy zbiór taboru wąskotorowego w Polsce oraz jeden z największych w Europie
  • najdłuższą stacjonarną wąskotorową makietę w Polsce pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa”

Szczegóły wydarzenia

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla dzieci i młodzieży przewidziane są od wtorku do piątku w godzinach 1000 oraz 1200. Zajęcia będą trwały 90 minut. W zajęciach mogą uczestniczyć grupy zorganizowane z opiekunami (do 25 osób) oraz uczestnicy indywidualni (warunkiem jest utworzenie grupy składającej się z przynajmniej 5 osób). Należy dodać, że każdy indywidualny uczestnik będzie miał możliwość dołączenia do grupy zorganizowanej. Uczestnictwo w zajęciach kosztuje 9 zł za osobę. Dla opiekunów udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ponadto zainteresowani, którzy nie będą mogli uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach, mają możliwość skorzystania z zajęć online bezpłatnie (warunkiem jest zorganizowanie minimum pięcioosobowej grupy). Na zajęcia można zapisać się za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: centrum@stacjamuzeum.pl  lub telefonicznie pod numerem: (46) 862-59-75 w. 2. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Program wydarzeń oraz więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Stacja Muzeum Sochaczew

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz