Sektorkolejowy » Prezes PKP szefem UIC (Międzynarodowego Związku Kolei)

Prezes PKP szefem UIC (Międzynarodowego Związku Kolei)

pzez Patryk

Wybrano nowego przewodniczącego UIC (ang. International Union of Railways), Międzynarodowego Związku Kolei. Został nim Krzysztof Mamiński, prezes zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A., zarządzający polskimi kolejami od 2017 r. Zastąpi na tym stanowisku Gianluigiego Castelliego, który był również prezesem włoskich Kolei Państwowych (Ferrovie dello Stato Italiane).

Kto należy do UIC?

Międzynarodowy Związek Kolei zrzesza ponad 200 przedsiębiorstw i organizacji działających na rzecz kolei. Są to podmioty z blisko 100 krajów na sześciu kontynentach. Wśród nich znajdują się m.in. zarządcy infrastruktury, przewoźnicy, przedsiębiorcy świadczący usługi dla transportu kolejowego oraz instytucje badawcze.

Czym zajmuje się Międzynarodowy Związek Kolei?

UIC to największa światowa organizacja branżowa skupiająca uczestników rynku kolejowego. Jej działania koncentrują się na takich obszarach, jak m.in.: normalizacja, ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i ochrona, rozwój przewozów na korytarzach towarowych, badania i innowacje, nowe technologie, promowanie roli kolei w gospodarce światowej.

Autor tekstu: Agata Sumara
Źródło artykułu: www.pkp.pl
Źródło zdjęcia: www.pkp.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz