Sektorkolejowy » Pociągiem z Krakowa do Pragi – codziennie od grudnia

Pociągiem z Krakowa do Pragi – codziennie od grudnia

pzez Damian

Czeski przewoźnik kolejowy Leo Express s.r.o. złożył w marcu wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) w sprawie uruchomienia pasażerskiego połączenia komercyjnego na trasie Praga–Kraków Główny.

Złożona w marcu dokumentacja okazała się niekompletna, co uniemożliwiało opublikowanie wersji jawnej powiadomienia w sprawie uruchomienia nowego połączenia. Braki zostały już uzupełnione, a ze złożonego wniosku wynika, że czeski przewoźnik chce rozpocząć kursy z Pragi do Krakowa i z powrotem 11 grudnia 2022 r. i realizować je do 11 grudnia 2027 r.

Zgodnie z deklaracją codziennie miałaby kursować para pociągów, po jednym w każdym kierunku. Pociągi z Krakowa miałyby wyjeżdżać o godz. 6:00 i docierać do stacji Praga hl.n. o 12:08. Z kolei wyjazd z Pragi planowany jest na godz. 15:00, a przyjazd do stacji Kraków Główny na 21:07.

Stacje, na których planowane są postoje, poza stacjami docelowymi, to: Praha-Libeň, Kolín, Pardubice hl. n., Zábřeh na Moravě, Olomouc hl.n., Přerov, Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénka, Ostrava-Svinov, Ostrava hl.n., Bohumín, Karviná hl. n., Tychy, Katowice Ligota, Katowice, Mysłowice.

Autor: Agata Sumara
Fot. leoexpress.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz