Sektorkolejowy » Pociągiem z Kowna do Białegostoku

Pociągiem z Kowna do Białegostoku

pzez Adrian

Koleje Litewskie (Lietuvos Geležinkeliai) poinformowały o wznowieniu od 1 lipca we współpracy z Polregio w zakresie przewozów pasażerskich na trasie Kowno–Białystok–Kowno. Sprzedaż biletów rozpoczęła się 1 czerwca.

Przygotowywaliśmy się do tego powrotu od ponad miesiąca, więc po zniesieniu niemal wszystkich ograniczeń dotyczących COVID-19 i obserwowaniu rosnącego zapotrzebowania na połączenia z Polską, już teraz możemy przedstawić daty pierwszych połączeń” – napisano w komunikacie na stronie internetowej LTG Link.

Pociągi na międzynarodowej trasie będą odjeżdżać z Białegostoku w piątki i soboty o godz. 14:58, a z Kowna w soboty i niedziele o godz. 09:10.

Koleje są najbardziej niezawodnym sposobem transportu ludzi, dlatego dziś ważniejsze niż kiedykolwiek jest aktywne połączenie kolejowe z Zachodem. Jednocześnie przywracamy miłośnikom pociągów możliwość podróżowania w celach wypoczynkowych do polskich miast, dotarcia do Warszawy, a przez nią do innych miast europejskich” – mówi Linas Baužys, szef LTG Link.

W pociągu do Białegostoku znajdzie się 140 miejsc siedzących. Przejazd z Kowna to tego miasta wyniesie 4 godz. 33 min. Cena biletu standardowego to 11 euro.

Osoby chcące dotrzeć do Warszawy pociągiem będą mogły to zrobić, przesiadając się do innego pociągu w Białymstoku. Przejazd z Kowna do Warszawy, łącznie z przesiadką w Białymstoku, ma trwać 7 godz. 54 min.

Obecnie LTG Link negocjuje z polskimi partnerami możliwość połączenia stolic obu krajów. Pod uwagę brane jest bezpośrednie połączenie kolejowe z Wilna do Warszawy.

Autor: Agata Sumara
Fot. litrail.lt

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz