Sektorkolejowy » Pociągiem na narty w Alpy, do Wiednia i do Pragi z Warszawy

Pociągiem na narty w Alpy, do Wiednia i do Pragi z Warszawy

pzez Adrian

W sezonie zimowym, od połowy grudnia do połowy kwietnia, czeski przewoźnik RegioJet może realizować połączenia kolejowe z Warszawy do alpejskich kurortów narciarskich. Ta sama firma ma też pozwolenie prezesa Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) na połączenia z polskiej stolicy do Wiednia i Pragi. Wydane zgody obowiązują od 12 grudnia br. do 12 grudnia 2026 r. w przypadku tras zimowych oraz od 11 grudnia 2022 r. do 11 grudnia 2027 r. dla pozostałych relacji.

Z Warszawy Wschodniej w Alpy

Podróże z Warszawy Wschodniej do austriackich miejscowości Brenner-Brennero oraz Landeck-Zams, w rejonie których znajdują się stoki narciarskie, mają się odbywać trzy razy w tygodniu. Wyjazdy z Polski planowane są na wtorki, piątki i niedziele, a na środy, soboty i poniedziałki przewiduje się wyjazdy z Austrii. Pociąg wyjeżdżający z Warszawy o godz. 20:00 na stację Brenner-Brennero ma dojeżdżać na godz. 11:10, a do Landeck-Zams o godz. 11:19. Powroty planowane są na godz. 16:59 z Brenner-Brennero i godz. 16:50 z Landeck-Zams, a przyjazd do Warszawy na godz. 8:09.

Z Warszawy do Wiednia Hbf.

Kolejna trasa, na której od końca przyszłego roku codziennie może kursować jedna para pociągów RegioJet, to połączenie Warszawa Wschodnia–Wiedeń Hauptbahnhof. Podróż z Warszawy do Wiednia potrwa ponad 7 godzin – od 10:00 do 17:16. W kierunku przeciwnym, do Warszawy, pociągi mają wyjeżdżać z centralnej wiedeńskiej stacji o godz. 10:40, a na miejsce docierać na godz. 17:55. Na tej trasie postoje przewidziane są m.in. na stacjach: Zawiercie, Sosnowiec, Katowice, Tychy, Otrokovice, Hodonin.

Z Warszawy do Wiednia i Pragi

Trzecie połączenie, na które wydana została zgoda, prowadzi z Warszawy przez m.in. Koluszki, Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Pragę do Wiednia. Codzienne nocne pociągi do austriackiej stolicy mają wyjeżdżać z Warszawy o godz. 20:54 i docierać na miejsce o godz. 7:00. Wyjazdy z Wiednia planowane są na godz. 21:07, a dotarcie na stację w Wiedniu na godz. 7:02.

Niedawno UTK wydał zgodę dla RegioJet na realizację przewozów pasażerskich pomiędzy stacją w Przemyślu a stacją Wiedeń Hauptbahnhof.

Przeczytaj także: Z Przemyśla do Wiednia z czeskim przewoźnikiem – jest zgoda UTK.

Autor: Agata Sumara
Fot. regiojet.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz