Sektorkolejowy » Pociągi łącznikiem Europy – podróż z jednym biletem

Pociągi łącznikiem Europy – podróż z jednym biletem

pzez Damian

Podróże w obecnych czasach wymagają nie tylko precyzyjnego planowania i energii, ale i sporego wkładu pieniędzy. Ceny paliw czy biletów samolotowych to obecnie jedne ze stosunkowo najdroższych dóbr na rynku. Jak więc podróżować, by nie wydrenować portfela? Czy można zwiedzić np. kontynent, korzystając z jednego karnetu? Okazuje się, że jest tama możliwość!

Program Interrail to pozwala na zwiedzenie 33 krajów przy wykorzystaniu jednego biletu. Możliwością zakupu takiego biletu są objęci wszyscy Europejczycy objęci, a dla osób spoza kontynentu obowiązuje Eurail Pass. Program skierowany jest głównie do osób młodych – pomysłodawcy projektu przewidzieli zniżkę dla młodzieży do 27 roku życia, ale bilet zakupić może każdy, bez względu na wiek.

Dzięki stronie internetowej interrailingu (podróżowanie pociągami w ramach karnetu InterRail) może zakosztować każdy, samodzielnie projektując swoją trasę po Europie albo skorzystać z rekomendowanych atrakcji, takich jak np. „W miesiąc: Amsterdam do Florencji”. Planowanie również nie jest problemem, ponieważ „Pass” można zakupić aż 11 miesięcy przed jego użyciem, co daje nam czas na znalezienie odpowiednich połączeń, noclegów i atrakcji, z których chcemy skorzystać. Z drugiej strony, jeśli chce się jechać w spontaniczną podróż, decydując z dnia na dzień np. o noclegach, Interrail także przewiduje takie opcje.

W tej nietuzinkowej ofercie nie brakuje wyboru pociągów. Bilet gwarantuje możliwość podróży koleją nocną, trasami widokowymi, a nawet promami. Regionalne połączenia nie wymagające rezerwacji z Interrailem stają się darmowym środkiem transportu. Właśnie dzięki tym mniej uczęszczanym, ale niezwykle autentycznym i urokliwym trasom można z bliska poznać kraje, po których się podróżuje. Można odkryć z nimi nieuczęszczane francuskie półwyspy czy niemieckie zamki i pałace. Za to, wsiadając do wagonu szwajcarskiego Glacier Express lub Rauma Line w Norwegii, pojawią się przed nami malownicze i niepowtarzalne widoki, które oferuje tylko ten skandynawski kraj. Dziesiątki tras, które otwiera przed podróżnikami karnet jest idealną opcją dla każdego, kto chce w życiu przeżyć wspaniałą podróż, poznać z bliska Europę, a dodatkowo zrobić to w duchu ekologii i odpowiedzialności. Dlaczego?M.in. dlatego, że pociągi mają, w porównaniu do samochodów i samolotów, dużo mniejszy ślad węglowy, co tylko dodaje pozytywnego aspektu wyprawie. Nic tylko jechać! Zaplanuj swoją podróż z jednym biletem – więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Autor: Weronika Łucek
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz