Sektorkolejowy » PKP szykuje drugi przetarg na modernizację dworca Szczecin Dąbie – w pierwszym nie wpłynęła żadna oferta

PKP szykuje drugi przetarg na modernizację dworca Szczecin Dąbie – w pierwszym nie wpłynęła żadna oferta

pzez Adrian

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polskie Koleje Państwowe S.A. postępowanie przetargowe na wykonanie przebudowy dworca kolejowego Szczecin Dąbie zostanie powtórzone jeszcze we wrześniu br.

Pierwsze pogłoski o przebudowie szczecińskiego dworca sięgają 2021 r. Wtedy to Polskie Koleje Państwowe planowały ogłosić przetarg na modernizację obiektu na przełomie 2021 i 2022 r., a roboty miały ruszyć w 2022 r. Następnie plany te przesunięto o rok, niestety nie doszły do skutku. W pierwszym postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez PKP nie zgłosiła się żadna firma. Spółka będzie szukała wykonawcy inwestycji jeszcze w tym miesiącu. Czas, jaki przewidziano na jej realizację to 1,5 roku. Przez ten okres podróżni będą korzystali z dworca tymczasowego.

Jak będzie wyglądał dworzec Szczecin Dąbie po przebudowie?

Zgodnie z planem funkcja dworcowa w środkowej części budynku zostanie zachowana. Wewnątrz obiektu znajdzie się poczekalnia, toalety, kasy biletowe oraz lokale komercyjne. W ramach inwestycji PKP S.A. znajdą się także stojaki rowerowe, nowe miejsca parkingowe oraz stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto wykonawca zajmie się wymianą nawierzchni. W najbliższym otoczeniu dworca pojawi się również więcej zieleni. Przebudowa obiektu będzie realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

Więcej informacji o przedsięwzięciach PKP S.A. można znaleźć:

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz