Sektorkolejowy » PKP PLK ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku w Dąbrowie Chełmińskiej

PKP PLK ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku w Dąbrowie Chełmińskiej

pzez Damian

Nowy przystanek kolejowy w miejscowości Dąbrowa Chełmińska (woj. kujawsko-pomorskie) zapewni okolicznym mieszkańcom lepszy dostęp do kolei na linii nr 209 w kierunku Bydgoszczy i Chełmży. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będzie realizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

Nowy przystanek w Dąbrowie Chełmińskiej zostanie zlokalizowany w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Leśnej. Umiejscowienie przystanku bliżej centrum miejscowości zapewni jej mieszkańcom lepszy dostęp do kolei. Nowy obiekt zostanie zbudowany zgodnie z najnowszymi standardami – będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Umożliwi wygodne dojście do peronu oraz wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

„Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 to jeden z najważniejszych elementów walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Budujemy i remontujemy przystanki i stacje po to, aby mieszkańcy – także w woj. kujawsko-pomorskim – mieli dobry dostęp do wygodnego transportu kolejowego. Chcemy, aby nowoczesna kolej docierała do jak największej liczby miejscowości” – podkreśla Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Zgodnie z planem inwestycja ma zostać zrealizowana w II kwartale 2025 r.

W „Rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” widnieje 314 lokalizacji w całej Polsce – z czego na liście podstawowej 207, a na liście rezerwowej 107.

Więcej informacji o inwestycjach PKP PLK realizowanych w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” można znaleźć:

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz