Sektorkolejowy » PKP Cargo ma nowego prezesa

PKP Cargo ma nowego prezesa

pzez Adrian

Na stanowisko prezesa PKP Cargo S.A. powołany został Dariusz Seliga, pełniący wcześniej funkcję prezesa spółki PKP Cargo International. Jego zastępcami są obecnie: Marek Olkiewicz – członek zarządu ds. operacyjnych oraz Zenon Kozendra – przedstawiciel pracowników.

Dariusz Seliga od lat związany jest z branżą kolejową, głównie z Grupą PKP Cargo. W 2016 r. został prezesem PKP Cargo Connect, natomiast trzy lata później został członkiem zarządu PKP Cargo International. Od 2021 r. do dziś Dariusz Seliga był prezesem tej spółki

– podaje PKP Cargo.

Wcześniej, od 2004 r. Seliga był zatrudniony w administracji samorządu warszawskiego jako pełnomocnik prezydenta, a w 2005 r. został burmistrzem dzielnicy Włochy. Potem dostał się do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i był posłem V, VI i VII kadencji.

W dniu 13 kwietnia br. rada nadzorca PKP Cargo do zarządu spółki powołała również na kolejną kadencję Zenona Kozendrę, mającego reprezentować pracowników. Z kolei członkiem ds. operacyjnych jest Marek Olkiewicz.

PKP Cargo działa na polskim i międzynarodowym rynku TSL (transport, spedycja, logistyka) od 2001 r. Zajmuje się kompleksowymi usługami w zakresie transportu intermodalnego, przeładunków, magazynowania oraz usług celnych. Dysponuje ponad 2 tys. lokomotyw i ponad 58 tys. wagonów. Samodzielne przewozy intermodalne realizuje do Niemiec, Holandii, Czech, Austrii i Słowacji, a w ramach Grupy PKP Cargo również na Węgry i do Słowenii. W Grupie PKP Cargo zatrudnionych jest ponad 21 tys. pracowników.

Autor: Agata Sumara
Fot. Jan Bury

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz