Sektorkolejowy » PESA Bydgoszcz doceniona za wkład firmy w rozwój komunikacji publicznej w Częstochowie

PESA Bydgoszcz doceniona za wkład firmy w rozwój komunikacji publicznej w Częstochowie

pzez Adrian

Co roku podczas obchodów święta miasta Częstochowa przyznawane są nagrody dla osób, instytucji oraz przedsiębiorstw, których działalność znacząco wzbogaca potencjał Częstochowy i przyczynia się do kreowania jej pozytywnego wizerunku. W tegorocznej edycji wydarzenia PESA Bydgoszcz otrzymała nagrodę w kategorii Lepsza Komunikacja w Częstochowie.

Bydgoska PESA nagrodzona w Częstochowie

Rozdanie nagród miało miejsce na uroczystej gali. Nagrodę z rąk prezydenta Częstochowy odebrali Krzysztof Zdziarski, prezes PESA Bydgoszcz oraz Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży lekkich pojazdów szynowych PESA Bydgoszcz.

​„Tramwaje Twist i Twist 2 stały się kultowe w Częstochowie, pasażerowie pokochali je od pierwszej podróży, ostatnio mieliśmy największą w mieście dostawę tramwajów po 89 roku, 10 nowych Twistów 2.0 za ponad 90 mln zł. Obecnie jeździ 17 tak nowoczesnych tramwajów. Wszystkie łącznie po raz pierwszy wyjechały na wszystkie nowe odcinki torowiska w mieście w 2021 roku. Dobra współpraca w zakresie realizacji tych strategicznych kontraktów wraz z najwyższej jakości produktem końcowym sprawiła, że Laureatem nagrody jest firma PESA S.A.” – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

PESA dostarczyła do Częstochowy niskopodłogowe tramwaje Twist, pierwszej i drugiej generacji. Ekologiczne, komfortowe i klimatyzowane pojazdy są wyposażone w nowoczesne systemy sterowania. Warto dodać, że tramwaje Twist drugiej generacji, które zostały zaprojektowane specjalnie dla Częstochowy, mają zmodyfikowane nadwozie, poprawione właściwości jezdne oraz lepszą widoczność. Ponadto posiadają ergonomiczne kabiny motorniczych z regulowanymi elementami, które ułatwiają codzienną pracę. Są wyposażone m.in. w podłokietniki z zadajnikiem jazdy, dwustronne wyświetlacze oraz monitoring i diagnostykę online.

„Przyznana nagroda jest dla nas dowodem dobrej współpracy na przestrzeni wielu lat. Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy stać się istotnym elementem programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, który jest drugą największą inwestycją drogową, ale i największą inwestycją tramwajową w historii miasta. Cieszymy się, że pasażerowie doceniają wysoki komfort i dostępność naszych tramwajów. Jednocześnie liczymy na kolejne zamówienia, które umożliwią Częstochowie wejście do elitarnej grupy miast mogących pochwalić się wyłącznie nowoczesnym, całkowicie niskopodłogowym taborem tramwajowym” – podkreślał Krzysztof Zdziarski, prezes PESA Bydgoszcz S.A.

Warto przypomnieć, że do tej pory PESA dostarczyła ponad 800 tramwajów do kilkunastu miast w Europie. Aktualnie produkowane są pojazdy m.in. dla Bydgoszczy, Wrocławia, Sofii, Tallina i Krajowej w Rumunii. Ponadto spółka opracowała także koncepcję nowego pojazdu, który jest oferowany na rynkach zachodniej Europy, m.in. w Niemczech.

O przedsiębiorstwie PESA Bydgoszcz pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. PESA

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz