Sektorkolejowy » Peron na stacji PKP Wołomin będzie dłuższy. Podpisano umowę

Peron na stacji PKP Wołomin będzie dłuższy. Podpisano umowę

pzez Damian

Do 390 m zostanie wydłużona jedna krawędź peronu nr 1 na stacji kolejowej w Wołominie – obecnie to 200 m. Dzięki inwestycji usprawni się obsługa podróżnych. Przebudowana krawędź peronowa pozwoli na przyjmowanie dłuższych pociągów Intercity i poprawi warunki wsiadania oraz wysiadania z pociągów. Dotyczy to szczególnie okresu letniego i szczytów przewozowych, kiedy przewoźnik prowadzi na trasie dłuższe składy.

PLK S.A. podpisały umowę z wykonawcą przebudowy peronu, firmą Domost sp. z o.o. Wartość inwestycji to 3,1 mln zł netto, prace rozpoczną się w przyszłym roku, a ich zakończenie zaplanowane jest na październik.

Program Przystankowy w woj. mazowieckim obejmuje:

  • Budowę lub modernizację peronów w 16 lokalizacjach na łączną kwotę ponad 92 mln zł. Pociągi zatrzymują się na nowych przystankach: Niemojki, Dąbrówka Zabłotnia, Groszowice Wrzosów, Bąkowiec, Chronów, Mordy Miasto, Mława Miasto, Błonie Rokitno, Mrozy, Józefin, Koziebrody, Ruda Wielka oraz Kosów W realizacji jest inwestycja w Mińsku Mazowieckim Budowa nowego przystanku Radom Południowy jest na etapie przygotowawczym.
  • Budowę łącznie 11 parkingów przy istniejących i nowo budowanych przystankach, o szacunkowej łącznej wartości 8,5 mln zł. Są to: Błonie Rokitno, Ruda Wielka, Małkinia, Urle, Chorzele, Wola Bierwiecka, Kruszyna, Zielonka, Warka, Ciechanów oraz Mława. Zakończono prace związane z budową parkingu w Rokitnie. W listopadzie podpisano umowę na realizację parkingu w Urlach, a na początku grudnia na realizację miejsc parkingowych przy stacji Zielonka.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz