Sektorkolejowy » Nurminen Logistics uruchomił połączenie kolejowe do Kazachstanu

Nurminen Logistics uruchomił połączenie kolejowe do Kazachstanu

pzez Adrian

Firma logistyczna Nurminen Logistics rozpoczęła obsługę regularnych połączeń kolejowych z Europy do Kazachstanu we współpracy z Kazachskimi Kolejami Państwowymi (KTZE). Kazachstan pełni rolę węzła logistycznego, łączącego Europę z ogromnymi rynkami azjatyckimi. W 2020 roku UE stanowiła 29,7% całkowitego handlu towarami w Kazachstanie.

Trasa będzie wykorzystywana do transportu towarów dla klientów z Europy Północnej i Środkowej. Towary będą przewożone w kontenerach morskich o pojemności 40 HC. Pierwsza przesyłka z Helsinek do Kazachstanu rozpoczęła swoją podróż w zeszłym tygodniu. Kolejne regularne wyjazdy z Europy rozpoczną się w grudniu, trzy razy w tygodniu.

„Duże zainteresowanie klientów i szybko rosnący popyt są obecnie ukierunkowane na Kazachstan. Wieloletnie rozpoznanie rynku wschodniego przez firmę Nurminen oraz silne partnerstwo z Kazachskimi Kolejami Państwowymi umożliwiają budowanie rozwiązań serwisowych, które zapewniają przewagę konkurencyjną klientom w Azji Środkowej” – mówi Marjut Linnajärvi, wiceprezes ds. sprzedaży, odpowiedzialny za biznes logistyki kolejowej.

Nurminen i Kazachskie Koleje Państwowe rozpoczęły współpracę wiosną 2022 roku, gdy uzgodniły, że skomercjalizują międzynarodową trasę transkaspijską między Chinami a Europą. Trasa transkaspijska łączy w sobie transport kolejowy i morski.

Źródło: railmarket.com
Autor: Marketa Horpeniakova
Fot. nurminenlogistics.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz