Sektorkolejowy » Moderus Gamma LF 05 AC na poznańskich torowiskach! Przewozi pasażerów linii 99

Moderus Gamma LF 05 AC na poznańskich torowiskach! Przewozi pasażerów linii 99

pzez Adrian

Mający niecałe 15 metrów długości Moderus Gamma LF 05 AC to pierwszy w Polsce jednoczłonowy tramwaj w pełni niskopodłogowy. Dziś rano wyjechał w swój premierowy kurs z pasażerami. Będzie wykorzystywany na poznańskich liniach komunikacyjnych, przede wszystkim na linii 99.

– To pierwszy w Polsce jednoczłonowy tramwaj w pełni niskopodłogowy. Choć ma niecałe 15 metrów, to wypełniliśmy go szeregiem nowoczesnych rozwiązań. Najważniejsze z nich to innowacyjny układ napędowy zapewniający większą oszczędność energii podczas rozruchu, większą płynność jazdy oraz niemal całkowicie bezgłośną pracę układu napędowego – informuje Modertrans Poznań, zaznaczając, że w tramwaju zastosowano systemy wspomagające codzienną pracę motorniczego, a także rozwiązania nakierowane na bezpieczeństwo i wygodę podróżnych.

Moderus Gamma LF 05 AC został zaprezentowany przez producenta, czyli firmę Modertrans Poznań, w maju 2021 roku. Poznaniacy i poznanianki mogli go zobaczyć m.in. podczas ubiegłorocznych Katarzynek na prezentacji taboru na Dworcu Zachodnim. Do tej pory nie było jednak okazji do podróżowania nim. Teraz to się zmieniło. Dzięki współpracy MPK Poznań, Modertrans Poznań oraz ZTM w Poznaniu tramwaj (w MPK Poznań zyskał numer boczny 600) został skierowany do obsługi linii komunikacyjnych – dzięki temu będzie można sprawdzić, jak pojazd sprawdza się w poznańskich realiach.

Dziś od rana tramwaj realizuje kursy na linii 99, wczesnym wieczorem pojawi się także na linii 11.

Również w kolejnych dniach Moderus Gamma LF 05 AC będzie przewoził pasażerów przede wszystkim na linii 99, choć poza godzinami szczytów komunikacyjnych możliwe będzie skierowanie go do obsługi linii 11.

Źródło: mpk.poznan.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz