Sektorkolejowy » Macron, Scholz i Draghi pojechali nocnym pociągiem do Kijowa

Macron, Scholz i Draghi pojechali nocnym pociągiem do Kijowa

pzez Damian

Prezydent Francji, kanclerz Niemiec i premier Włoch podróżowali pociągiem do stolicy Ukrainy – Kijowa. Trasa zaczynała się w Rzeszowie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez włoską gazetę – „La Stampa” Emmanuel Macron, Olaf Scholz oraz Mario Draghi w środę 15 czerwca 2022 r. przylecieli samolotami rządowymi do Rzeszowa. Następnie wsiedli do nocnego pociągu w Rzeszowie, skąd wyruszyli do Medyki. Kolejnym etapem podróży była przesiadka do pociągu, który jechał do Kijowa. Przedstawiciele Francji, Niemiec oraz Włoch dotarli do stolicy Ukrainy w czwartek 16 czerwca 2022 r. po ok. 11 h podróży. Odwiedzili także Irpień w obwodzie kijowskim. Miasto zostało zniszczone w wyniku rosyjskich ostrzałów.

„Nie było łatwo połączyć agendy Mario Draghiego, Olafa Scholza i Emmanuela Macrona, a nadal nie jest jasne, w jakim stopniu są oni jednomyślni; przede wszystkim w kwestii tempa wejścia Ukrainy do UE” – mogliśmy przeczytać we włoskim dzienniku dziennik „La Stampa”.

„To, że trzech europejskich przywódców przybyło na Ukrainę w samym środku totalnej wojny, jest wspaniałym sygnałem, który wzmacnia Ukrainę i Europę” – mówiła w rozmowie z dziennikarzami na peronie kolejowym wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk.

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk podkreślała, że  spotkanie przywódców Niemiec, Francji i Włoch w Kijowie to „historyczne spotkanie”.

Wizyta na Ukrainie, w której wziął udział Mario Draghi, Olaf Scholz oraz Emmanuel Macron  trwała 12 h.

Autor: Damian Malesza
Fot. TT/Nexta

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz