Sektorkolejowy » Wyjątkowe przejazdy tramwajem na bezpłatnej linii tramwajowej nr 19 w Gdańsku. Historyczna „102jka” będzie kursowała z okazji 19. Fląder Festiwal.

Wyjątkowe przejazdy tramwajem na bezpłatnej linii tramwajowej nr 19 w Gdańsku. Historyczna „102jka” będzie kursowała z okazji 19. Fląder Festiwal.

pzez Adrian

Zabytkowy tramwaj dowiezie pasażerów na festiwal muzyki niezależnej

W dniach 17-18 czerwca 2022 r. w Gdańsku odbędzie się 19 edycja Fląder Festiwal. Z tej okazji uruchomiona zostanie linia nr 19, którą zainteresowani będą mogli dotrzeć na wydarzenie. Bezpłatne przejazdy będzie realizował należący do spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje wagon 102Na, który został wyprodukowany w 1970 r.

Fląder Festiwal to największy na Wybrzeżu niebiletowany festiwal polskiej sceny niezależnej i alternatywnej, który od wielu lat jest organizowany na plaży w Brzeźnie. Zabytkowy tramwaj będzie kursował od godz. 1500 do godz. 2100. Przejazdy wyjątkowym tramwajem to inicjatywa formacji miłośników komunikacji miejskiej Grupa Tramwajowa WPK GG i Stowarzyszenia Grupa Fląder. Numer, który został nadany specjalnej linii tramwajowej, którą będzie jeździła „102jka”, nawiązuje do 19 edycji festiwalu.

Autor: Damian Malesza
Fot. Grupa Tramwajowa WPK GG/Facebook

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz