Sektorkolejowy » KW: Wizyta Ministra Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii w PUT Wągrowiec

KW: Wizyta Ministra Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii w PUT Wągrowiec

pzez Damian

12 marca Punkt Utrzymania Taboru w Wągrowcu odwiedził Minister Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii, Pan Rainer Genilke wraz towarzyszącą mu delegacją złożoną z pracowników Ministerstwa Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii oraz Związku Komunikacyjnego Berlin – Brandenburgia sp. z o.o.

Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich Marek Nitkowski oraz obecny na miejscu Dyrektor Pionu Technicznego, Sławomir Wiśniewski, przedstawili profil, najważniejsze fakty oraz plany na przyszłość spółki. O inwestycji w Wągrowcu opowiadał również Włodzimierz Finke, Zastępca Dyrektora Departamentu Transportu. Słuchacze byli żywo zainteresowani zarówno historią spółki, jej osiągnięciami, jak i możliwościami, jakie daje PUT Wągrowiec. Nie obyło się bez porównań do kolei niemieckich, zachodni goście byli pod wrażeniem organizacji pracy w spółce, zdolności do przyciągania młodej kadry, zrealizowanych inwestycji oraz wynikami liczby przewożonych podróżnych.

Będąc na miejscu, uczestnicy mieli również okazję bezpośrednio zapoznać się z działaniem myjni automatycznej pojazdów szynowych, hali przeglądów oraz hali postojowej, a także punktu tankowania pojazdów. Podczas zwiedzania pojawiało się wiele ciekawych i nietuzinkowych pytań z zakresu zastosowanych rozwiązań technicznych. Goście wypróbowali również symulator jazdy, na którym szkolą się przyszli i obecni maszyniści Kolei Wielkopolskich.

Źródło: KW

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz