Sektorkolejowy » Kujawsko-pomorskie: Zderzenie autobusu szkolnego z pociągiem w Bąkowie. Nie żyje jedna osoba

Kujawsko-pomorskie: Zderzenie autobusu szkolnego z pociągiem w Bąkowie. Nie żyje jedna osoba

pzez Damian

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

W dniu 03.02.2022 r. o godzinie 615, w miejscowości Bąkowo nieopodal Warlubia (powiat świecki) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pociąg pośpieszny zderzył się z autobusem szkolnym na strzeżonym przejeździe kolejowym.

W autobusie podróżowały dwie osoby. Jedna z nich zginęła, to kierowca autobusu, natomiast drugiej osobie, którą była 46-letnia pasażerka, nic się nie stało. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Toruniu wśród pasażerów pociągu pośpiesznego, który realizował kurs na trasie Gdynia Główna – Wrocław Główny nikt nie ucierpiał. Nie doszło także do wykolejenia pociągu.

Szczegóły wypadku na przejeździe kolejowym w Bąkowie

Strzeżony przejazd kolejowy w miejscowości Bąkowo jest wyposażony w sygnalizację świetlną oraz automatyczne rogatki. W momencie wypadku w autobusie znajdował się tylko kierowca, pasażerka autobusu zdążyła z niego wysiąść w momencie, kiedy znajdował się już na przejeździe kolejowym.

Pociągiem podróżowało więcej niż 50 osób. Na miejscu wypadku pracowało pięć oddziałów straży pożarnej i służby kolejowe. Badaniem szczegółów wypadku zajęła się prokuratura oraz policja. Badanie trzeźwości 23-letniego maszynisty wykazało, iż był on trzeźwy. Zabezpieczono także monitoring, który będzie bardzo istotnym elementem w sprawie.

Utrudnienia w ruchu pociągów

Do godziny 1500 pociągi na odcinku Warlubie – Laskowice Pomorskie jeździły po jednym torze. Pasażerowie byli na bieżąco informowali o zmianach w ruchu pociągów. Po godzinie 1500 przywrócono ruch pociągów na dwóch torach.

Autor: Damian Malesza
Fot. gloswielkopolski.pl – Łukasz Szalkowski

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz