Sektorkolejowy » Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała organizuje zimowe przejazdy

Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała organizuje zimowe przejazdy

pzez Adrian

Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała

Kolej wąskotorowa, która łączy Rogów z Rawą Mazowiecką oraz Białą Rawską została utworzona w 1915 roku podczas trwania pierwszej wojny światowej. Linia kolejowa była wykorzystywana do zaopatrzenia frontu w amunicję, żywność oraz broń. W momencie, gdy Polska odzyskała niepodległość, kolej wąskotorowa została wcielona do Polskich Kolei Państwowych i funkcjonowała na takich zasadach do 2001 roku, w którym podjęto decyzję o jej likwidacji.

Zabytkowa Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała została uratowana przez Fundację Polskich Kolei Wąskotorowych, która od 2002 roku jest jej operatorem. W 2003 roku doszło do wznowienia kursowania pociągów pasażerskich dla turystów.

Muzealna kolej prowadzona jest przez pasjonatów. Do Rogowa sprowadzane są pojazdy ze zlikwidowanych kolei wąskotorowych z całej Polski. Po wielu latach działań Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała stała się największą kolekcją zabytkowego taboru wąskotorowego, która została zebrana przez pasjonatów na terenie Polski oraz jedną z największych w Europie. Sukcesywnie prowadzona jest renowacja pojazdów.

Zimowe przejazdy wąskotorówką

Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała serdecznie zaprasza na specjalne przejazdy zimowe z Rogowa do Jeżowa, które są organizowane po dwuletniej przerwie. Zainteresowani będą mieli możliwość przejażdżki w zabytkowych, ogrzewanych wagonach pasażerskich. Zimowe przejazdy są organizowane w dniu 27 lutego 2022 roku. Uruchomione zostaną trzy pary pociągów, które wyjadą ze stacji Rogów Osobowy Wąskotorowy o następujących godzinach:

  • 1030
  • 1220
  • 1400

Ile kosztuje bilet na zimowe przejazdy i gdzie mogę go nabyć?

Bilety na zimowe przejazdy specjalne wąskotorówką można kupić TUTAJ. Organizator wydarzenia honoruje wszystkie ulgi ustawowe dotyczące zakupu biletów. Warto dodać, że kupując bilety na zimowe przejazdy, istnieje również możliwość kupna ciepłego posiłku, którego promocyjna cena wynosi 6,00 zł /porcja. Posiłki będą wydawane stacji w Jeżowie.

Ceny biletów:

  • bilet normalny – 30 zł
  • bilet szkolny – 18,90 zł (ulga 37%)
  • bilet przeznaczony dla dzieci do lat 4 – bezpłatnie (ulga 100%)

O innych przejazdach wąskotorówką pialiśmy również m.in. TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. rogow.eu

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz